3 typy diet, které odstartují změnu k lepší postavě

Většina lidí někdy pocítí, že není až tak úplně spokojena se svou postavou.

Jak ale na trvalou redukci nadbytečných kil?

Je to jednoduché, hubnutí můžete nastartovat jednou z osvědčených diet a postupně si osvojovat zásady zdravého životního stylu, společně s pestrým jídelníčkem, určitě nebudete litovat!

Jednorázové diety

Rychlé diety jsou většinou jednostranně zaměřené a tím může organismus přicházet o nezbytné látky a živiny. Ve výsledku se tak hubnutí nedaří nebo se shozená kila rychle vracejí zpět v podobě nechvalně známého jojo efektu.

Není ale nutné na jednorázové diety ihned zanevřít. Naopak si z nich můžete udělat výzvu a první impuls ke změně stravovacích návyků. Je ale nezbytné brát na vědomí, že většina diet není udržitelných dlouhodobě a také nemusí konkrétní dieta sednout přímo vám.

Důležité je, vzít si z diety to nejlepší, co vám bude vyhovovat a plynule se seznamovat se zdravou stravou a celkově zdravým životním stylem, pohybem a relaxací.

Základem úspěšného hubnutí je celková a trvalá změna stravy a životního styluto je tajemství zdravého těla i ducha!

Představíme vám 3 známé diety, kterých se nemusíte bát a které mohou být vaším prvním impulsem v cestě za vysněnou postavou.

Keto dieta

Keto dieta je někdy také označovaná jako bílkovinová nebo proteinová dieta a oproti ostatním metodám hubnutí funguje na zcela jiném principu.

U většiny klasických redukčních dietách je hlavním spalovačem tuku tělesné svalstvo, není tomu tak ale u keto diety!

Princip diety:  

Ve své podstatě jde o snížení příjmu sacharidů, které jsou za normálních okolností hlavním zdrojem energie. Tělo si tak musí získávat energii pouze z ketolátek, které vznikají rozkladem tukových zásob.

Největší výhodou ketogenní diety je tedy to, že redukce hmotnosti neprobíhá na úkor svalové hmoty ale přímo tukových zásob, tím se také riziko jojo efektu značně minimalizuje.

Proces keto diety se rozděluje na tři základní fáze. První fáze je charakteristická navozením stavu ketózy. Ve druhé a třetí fázi dochází ke stabilizaci a fixaci, což znamená zabezpečení udržení dosažené hmotnosti.

Cambridge dieta

Dieta Cambridge respektuje dvě důležité zásady, které pomáhají udržet optimální váhu: přiměřené množství zdravé stravy a dostatek pohybu. Dieta vychází ze známých a lékařsky prokázaných skutečností.

Princip diety:

Jídelníček Cambridge diety je sestavený z nízkokalorických jídel – z tyčinek, kaší, polévek a koktejlů. I když jde o nízkokalorické produkty, organismus nijak nezanedbáváte, jelikož dané jídlo vždy obsahuje dostatek vysoce hodnotných bílkovin.

Pro výrazné a dlouhodobé hubnutí se tento druh diety využívá i jako celodenní strava. To režimem Cambridge diet nahradíte všechna jídla, nebo jíte maximálně jedno normální jídlo a i to musí splňovat pravidla zdravé stravy.

Dukanova dieta

Losos na talíři - vhodný do Dukanovo diety.

Hladovění, zakázané potraviny a sebeobětování. I tak by se dalo na Dukanovu dietu nahlížet.

Každá mince má ale dvě strany. Viditelné výsledky a rychlý úbytek váhy jsou výsledky mnoha z těch, kteří dietu již vyzkoušeli, včetně vévodkyně Kate!

Princip diety:  

Podstata diety je omezení potraviny s obsahem sacharidů a preference potravin bohatých na bílkoviny, které organismu dávají nejméně kalorií.  Dieta je rozdělena do čtyř fází.

V první, takzvané útočné fázi se nesmí jíst v podstatě nic jiného než libové telecí nebo hovězí maso, libová drůbež a ryby. Zakázaná je i zelenina a ovoce. Ve druhé fázi se smí přidat vybraná zelenina, ve fázi třetí si můžete dopřát i trochu ovoce, není-li moc sladké.

A ve čtvrté fázi můžete jíst naprosto všechno. Vždy ale musíte dodržovat jeden čistě bílkovinový den jako v první fázi diety. Pokud přemýšlíte, jestli dietu vyzkoušet, s chutí do toho!

Nebude to sice procházka růžovým sadem, ale výsledek stojí za to. S přidáním trochy námahy v posilovně či doma na karimatce, můžete očekávat hotové zázraky.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.