Nekupujme pochutiny

Pochutiny, jako jsou chipsy, křupky, čokoláda, oplatky a další, dost lezou do peněz. A navíc nejsou vůbec zdravé. Ale abyste místo kousání nehtů při televizi měli co zakousnout, připravte si něco dobrého doma. Udělejte si domácí slané pečivo nejen k televizi, ale i jako pohoštění. Levně si můžete přichystat i plněné pečivo čímkoliv budete chtít.

Místo sladkých čokolád a oplatků můžete sobě či dětem udělat kynuté pečivo na sladko ve více variantách. Kynuté těsto obecně vyjde velmi levně a dá se z něho vymyslet spousta dobrot.

Vařte ve velkém a zamrazte

Vaření na jeden den se opravdu nevyplácí. Při propočtu vydané energie, jak fyzické, tak fyzikální, to za to opravdu nestojí.

Zavařujte a tvořte své polotovary a konzervy

V mnoha případech se to oplatí, zejména pokud máte úrodu ze zahrádky. Můžete si udělat lahodné marmelády, kečupy, kompoty nebo pečené čaje.Podívejte se, jak na výborné jablečné zavařeniny.

 A co třeba taková domácí masová konzerva? V obchodech často za levný peníz najdem jen něco, co zdaleka maso připomíná. 

Tvořte podomácku

Domácí majonéza za pár minut. Ano, je jednoduchá, poctivá a hlavně ušetří vaši peněženku, pokud se právě kvůli této zapomenuté surovině musíte vydat do dalekého obchodu.

Ať už dostanete chuť na sladké či slané, u nás naleznete spoustu inspirace. Upečte si domácí pizzu na mnoho způsobů nebo třeba voňavou domácí vánočku.