Jednoduché domácí limonády

Chcete dodržovat pitný režim v létě, ale obyčejná voda už vás trochu nudí? Zkuste domácí limonády! Za pár korun si připravíte skvělé osvěžení a vsaďte se, že většinu surovin máte doma. 

Základem dobré domácí limonády je vychlazená sodovka. Zapomeňte na neekologickou balenou sodu a vyrobte si doma sodovku, na trhu je nespočet domácích výrobníků. Pokud nemáte po ruce ledově vychlazenou sodu, vhoďte na dno sklenice nebo džbánu pár kostek ledu.

V každé správné domácí limonádě nesmí chybět sirup! Je jen na vás, jestli zvolíte osvěžující citron, pomeranč, bezinku, nebo sáhnete po aromatičtějších ovocných sirupech. Nebojte se použít ani domácí sirupy od babiček, intenzivní ovocná chuť v kombinaci s perlivou vodou chutná skvěle a poměr ředění je jen na vás.

Pokud vložíte do limonády i kousky ovoce nebo bylinky, její chuť bude ještě lepší. Klasickou variantou je limonáda s nadrcenými lístky máty, která vás v parném létě skutečně ochladí. Vyzkoušet však můžete i méně známou meduňku, mateřídoušku, snítky levandule nebo třeba lístky rýmovníku. Z ovoce je potom nejvhodnější to, které je přirozeně šťavnaté- citrusy, hrozny nebo například meloun. Pokud nemáte čerstvé ovoce po ruce, můžete sáhnout i po mražené variantě- limonáda s mraženými malinami či borůvkami chutná výborně. 

Vyzkoušejte i netradiční limonády s kousky zeleniny- nakrájejte do vody kousky rajčat nebo okurku. A pokud necháte okurek ve vodě naložený přes noc, uvolní se látky prospěšné pro vaše zdraví i pleť. Tak vzhůru do toho! Domácí limonády jsou teda nejen dobré, ale i zdravé- vyzkoušejte třeba recepty na drinky, po kterých nepřiberete ani deko!

Míchané nápoje, které zvládnete i doma

Oblíbené koktejly nepatří jen na párty, můžete si jimi vylepšit i kterýkoliv obyčejný den. Užijte si chvilku pohody s dobrým drinkem, aniž byste požili kapku alkoholu.

 

Připravte si odlehčenou variantu oblíbených koktejlů, suroviny snadno seženete v každém větším obchodě nebo na internetu. Nebojte se ani vymýšlení vlastních kombinací, fantazii se meze nekladou.

 

Nemáte inspiraci? Vyzkoušejte osvědčené recepty na letní drinky.

Ledová káva- osvěžení i vzpruha v parném dni

Pokud hledáte nápoj, který vás nejen osvěží, ale i trochu povzbudí, vyzkoušejte ledovou kávu. 

Její příprava je jednoduchá a můžete si její chuť vylepšit například přidáním našlehaného mléka, smetany nebo kopečku zmrzliny. A co takhle rozmixovat studenou kávu s kostkami ledu?