Příběh webu Receptia.cz

Užijte si čistou radost z vaření.

Přesně proto Receptia.cz tvoříme a stále aktualizujeme!

Už nemusíte přemýšlet nad tím, co zase vařit či péct. Od toho tu jsme my. Chceme vám vaření co nejvíce usnadnit a každému ukázat, že to může být i zábava a ne nutné zlo.

Jak jsme se ale k tvoření receptů dostali a jaká je historie webu Receptia.cz?

Naše mise

Přinášet vám ty nejlepší recepty na pokrmy z celého světa a zároveň k nim nabízet širokou škálu možností, abyste si vždy našli něco podle svého vkusu.

Chceme dělat vaření co nejsrozumitelnější i pro úplné začátečníky, ale aby si u nás přišli na své i ti, kteří jsou v kuchyni jako ryba ve vodě.

,,Na vaření není nic těžkého. Každý přece pozná, jestli něco chutná dobře, nebo špatně.”

Gerard Depardieu

Jak píšeme náš obsah?

Náš tým denně vybírá témata, která vás zajímají. Ať už se jedná o recepty, recenze či různé tipy, které v kuchyni využijete.

Důkladně procházíme internet a hledáme pro vás k tématu inspiraci z celého světa včetně poutavých obrázků (někdy i videí).

Recepty pro vás připravujeme vždy v několika různých variantách, protože chceme, aby si u nás vybral opravdu každý. Proto když u nás rozkliknete nějaký recept, tak v něm najdete klidně až 20 různých variant a nápadů, jak daný recept zlepšit.

Každý recept zkoumáme a ověřujeme jeho kvalitu a správnost z více zdrojů. Cílem je se ujistit, že je jeho příprava srozumitelná a výsledek vás potěší. 

Co vše můžete u nás najít?

Nejlepší recepty z celého světa

Máme pro vás obrovské množství rozmanitých receptů, které pravidelně přibývají. Ať už jsi zarytý masožravec, příznivce keto diet či celiak, u nás si vždy dokáže najít pokrm, který můžeš vyzkoušet. 

Recenze nejen kuchyňského vybavení

Pravidelně pro vás také připravujeme přehledné recenze na rozličné produkty, a to od kuchyňského nádobí, přes nejrůznější kávovary či robotické vysavače až po velké spotřebiče. Na náš Youtube channel občas přidáme i nějakou užitečnou recenzi.

Katalog éček

Asi každého z nás zajímá, co jsou ty složité názvy či E-kódy, které jsou uváděny ve složení potravin, jenž si kupujete. Proto jsme pro vás připravili přehledný katalog těchto potravinářských aditiv, ve kterém se dozvíte nejenom základní informace o konkrétním ,,éčku”, ale i doporučení, zda je bezpečné či nikoli a v jakých potravinách se s ním můžeme setkat.

Slovník pojmů

Chcete vědět, co je to adžika, jak správně blanšírovat či jak se vyrábí parmská šunka? To vše a mnohem více se dozvíte v našem slovníku pojmů. Ohromte své přátele nově nabytými znalostmi ze světa vaření, které navíc můžete využít i ve vaší kuchyni.

Katalog ingrediencí

V našem katalogu ingrediencí se vám co nejblíže snažíme přiblížit ty nejznámější suroviny, které v kuchyni pravděpodobně používáte. Dozvíte se u nás spoustu nových informací a to v následujících kategoriích:

Co by vás mohlo zajímat?

Kdo za webem stojí?

Dobrý den, jmenuji se Milan Pichlík a jsem ten „bláznivý vizionář“ co v roce 2018 oživil tento web, aby nezapadl v propadlišti dějin. Zajímá vás, zda bych to udělal znovu, kdybych věděl co nyní? Rozhodně! Spoustu jsem se toho naučil a věřím, že to je vidět i na obsahu našeho webu, který nyní obhospodařuje skvělý tým lidí. Mám obrovskou radost, že náš web ročně navštíví miliony lidí, kteří hledají inspiraci do své kuchyně. Díky, že jste s námi. Bez vás by to nešlo.

Jak často aktualizujeme obsah na našem webu? 

Snažíme se přidávat nové články a recepty víceméně denně. Děláme i mravenčí práci, která není příliš vidět a to je aktualizace historických článků.

Jak Receptia.cz vydělávají peníze?

Pravděpodobně jste si všiml, že na webu je spousta reklamy. Nevytváří to moc pěkný uživatelský zážitek. Víme o tom, ale bohužel to jinak nejde. Provoz tohoto webu není levný a někde na něj vydělávat musíme. Snad to bude jen drobná kaňka na vašem celkovém dojmu z našeho webu.

Druhým významným zdrojem příjmů je doporučování kvalitního vybavení nejen do kuchyně. Když budete číst některou z našich recenzí, tak v nich najdete tzv. affiliate odkazy. Když na něj kliknete, tak se dostanete ve většině případů na srovnávač Heureka. Nijak to neprodražuje váš případný nákup / hledání vašeho vybavení. My pouze dostaneme drobnou odměnu, která nám pomůže tvořit další kvalitní obsah pro vás. Je to takové skryté win-win pro všechny strany. 🙂

Jak nás můžete podpořit?

Pokud jste s námi spokojeni, tak není nic jednoduššího než nás doporučit svému okolí. Případně o nás zanechat zmínku někde na internetu. Reálně vás to nebude nic stát a nám to opravdu pomůže.

Zmiňují se o nás

Děkujeme, že jste náš web Receptia.cz navštívili a doufáme, že tu nejsi naposledy.

Dobrou chuť a pohodové vaření, přátelé.