Zeleninový salát s balkánským sýrem

Pokud se vám stýská po dovolené a středomořských dobrotách, nezoufejte. Čerstvý a křupavý šopský salát s balkánským sýrem a olivami si můžete snadno připravit i doma v kuchyni. Recept je snadný: smíchejte vaši oblíbenou zeleninu, přidejte balkánský sýr nebo sýr feta, olivy podle chuti a vše zakápněte panenským olivovým olejem. 

Oblíbený balkán salát má několik variant- s černými olivami, cibulí nebo několika druhy papriky, záleží jen na vaší chuti. Pokud patříte mezi milovníky italské kuchyně, jistě si oblíbíte salát se sušenými rajčaty a balkánským sýrem, který nejen skvěle chutná, ale i nádherně voní.

Pokud si připravujete salát jako hlavní jídlo, můžete mu dodat pár živin navíc. Zeleninový salát s kuřecím masem a balkánským sýrem vás zasytí a přitom se po jídle nebudete cítit těžce a přejezeně, i když ho sníte plný talíř. 

Nezapomeňte svůj oblíbený salát dochutit tou správnou zálivkou. Existuje mnoho receptů na salátový dressing, stačí si vybrat ten svůj. 

Jarní salát se zeleninou a sýrem 

Do salátu nemusíte používat jen balkánský sýr a jemu podobné. Skvěle chutná i zeleninový salát s eidamem, který není tak výrazný. Naopak milovníci silných chutí si mohu připravit chutný salát s kousky camembertu nebo parmezánu, v tom případě ovšem se sýrem raději šetřete a chuť dolaďte dressingem nebo majonézou. 

Majonézový salát se sýrem může být také skvělé hlavní jídlo nebo slavnostní příloha. Hodí se k pečeným masům, řízkům nebo třeba králíkovi na divoko. Vyzkoušejte ho při přípravě svátečního velikonočního menu, k pečenému kuřeti nebo jehněčímu bude chutnat přímo skvěle.