Čerstvé smoothie je ideální zdravá svačinka a zužitkujete na něj veškeré druhy ovoce a zeleniny. Je to také skvělý způsob, jak dostat neoblíbenou zeleninu do dětí- zkuste smíchat banán s řapíkatým celerem nebo jahody s oloupanou cuketou.

Pokud chcete zahnat malý hlad, dejte si rychlý mléčný koktejl s ovocem. Místo mléka můžete použít také jogurt nebo rostlinné mléko, důležité je zachovat zdroj proteinů, které vás zasytí. Ranní ovocné nebo zeleninové smoothie jen s vodou nebo džusem vás zase postaví na nohy a dodá nálož vitamínů.

Jaké Smoothie recepty hledáte?

Zeleninové smoothie recepty

Smoothie ze zeleniny je skvělé na celkovou očistu organismu. Dopřejte si jednou za čas chvíli jen pro sebe: odpočiňte si a připravte si zdravý koktejl na detox. Základem jsou zelené druhy zeleniny– okurek, avokádo, čerstvé bylinky nebo špenát. Můžete přidat i superpotraviny- chia semínka, zelený ječmen nebo třeba ovesné vločky. V létě vás potom osvěží mrkvové smoothie, smoothie s okurkou nebo červenou řepou. Jejich výhodou je minimální počet kalorií, což vám může pomoct i při hubnutí.

Ovocné smoothie recepty

Zdravé smoothie s ovocem je ideální svačinka i lehká snídaně a pokud spěcháte, můžete si jej vzít i s sebou do práce. Rychlé smoothie z ovoce je také výborné na doplnění vitamínů- v zimě si dopřejte smoothie s mangem, pomerančem nebo borůvkami, které jsou nabité antioxidanty. 

Nezapomínejte vždy využívat zejména sezónní druhy ovoce, které jsou pro tělo přirozené. V létě si připravte smoothie z meruněk, malin, jahod či švestek a v zimě naopak rozmixujte mango, avokádo, ananas či kokosové mléko.