Salát s kuřecím masem- oblíbená klasika

Zeleninový salát s kuřecím masem je jednoduchý na přípravu a můžete si jej vzít i s sebou do práce jako oběd do krabičky. Existuje nespočet variant- stačí použít vždy trochu jiné ingredience. Pokud chcete zahnat jen malý hlad, připravte si fitness zeleninový salát s kuřecím masem a jogurtovou zálivkou posypaný oříšky a semínky. Naopak pořádný oběd vám zajistí rychlý salát s kuřecím masem a těstovinami.

Pokud máte rádi obědy jako z restaurace, nemusíte nutně denně utrácet za meníčka. Salát jako v restauraci si hravě uděláte doma a navíc za zlomek ceny. Vyzkoušejte třeba světovou klasiku jako je Caesar salát s kuřecím masem a krutony nebo vylepšenou variantu středomořské pochoutky- šopský zeleninový salát s kuřecím masem a balkánským sýrem. Nezapomeňte vždy přidat trochu olivového oleje, díky kterému se vám v těle vstřebají i vitamíny rozpustné v tucích. 

Pokud vám samotná zelenina nechutná, připravte si chutnou zálivku, která dodá salát šmrnc. Na salát s kuřecím masem se nejlépe hodí zálivka jogurtová, medovo-hořčičná nebo provensálská se sušenými bylinkami.

Studené saláty s masem- česká klasika 

Pokud patříte mezi milovníky tradiční české kuchyně, pak vás jistě potěší recepty na oblíbené lahůdkové saláty. Oblíbený vlašák, pařížský či bramborový salát nemusí nutně znamenat dietní prohřešek. Vsaďte na kvalitní suroviny a jako přílohu zvolte celozrnné pečivo.

5 tipů na jednoduchý kuřecí salát

  • Maso připravujte vždy zvlášť a do salátu přidejte až nakonec
  • Vyzkoušejte maso z kuřecích stehen, je šťavnatější a obsahuje více živin
  • Na přípravu klasických českých lahůdkových salátů využijete i zbytky uzenin
  • Salát s kuřecím masem a majonézou skladujte v chladničce maximálně 3 dny
  • Pokud vám zbyla malá porce salátu, přidejte do něj trochu vařených těstovin a lehký oběd je na světě