Ideální pohoštění na oslavu

Drobné chuťovky s různými druhy pomazánek tvoří oblíbenou součást slavnostního pohoštění na rodinných i firemních oslavách. Malé jednohubky se snadno konzumují a doplněné kouskem zeleniny či například olivou vypadají lákavě. V případě akce pro dospělé se navíc nemusíte bát připravit pikantní pomazánky a další sýrové pochoutky

Aromatické sýry se skvěle hodí k pivu i vínu, proto bychom na ně neměli při přípravě pohoštění zapomínat. Některé druhy sýra se však nehodí ke konzumaci samotné- měkký camembert se po pár minutách na talíři nedá pořádně uchopit, niva je příliš mazlavá a parmezán zase dost tvrdý.

Tyto sýry jsou potom ideální ke zpracování do pomazánek- tření niva či jednohubky s hermelínovou pomazánkou a kouskem mandarinky patří mezi večírkové stálice.

Zdravá svačinka pro děti

Pomazánky ze sýra a zeleniny jsou vítanou změnou v jídelníčku malých i větších dětí. Většina kupovaných svačinek pro děti je sladká- od ovocných kapsiček až po celozrnné sušenky.

Ne každé dítě je ale takový milovník sladkého a navíc příliš cukru neprospívá ani dětem, ani dospělým. Připravte dětem lahodné pomazánky a ozdobte je třeba zeleninou vykrojenou vykrajovátky na cukroví. Uvidíte, že takové jídlo naláká nejednoho malého strávníka.