Nejlepší hluboké pánvičky v testu. Kdo vyhrál v našem srovnání? 

Jaké výhody nabízí tyto pánve?

Dokáže nahradit i klasický hrnec a být tak multifunkčním pomocníkem?

Závisí pohodlí přípravy pokrmu jen na tom, jakou pánev má hloubku?

Přečtěte si naší recenzi hlubokých pánví a dozvíte se vše důležité.

Jaké jsou nejlepší hluboké pánve podle recenzí a zkušeností uživatelů?
Berlingerhaus s Royal Black Collection BH-1672
– náš vítěz, kvalitní hluboká pánev s mramorovým povrchem
Tescoma hluboká i-PREMIUM Stone 28cm – pánev české výroby, rovnoměrný povrch pro výborný rozvod tepla
Berlingerhaus pánev Granit Diamond Line 24 cm BH-1107 – pro náročnější, mramorový povrch a poklice součástí balení

Jaké hluboké pánvičky vybrat dle našeho srovnání?

Berlingerhaus s Royal Black Collection BH-1672

Náš tip!

Naše hodnocení★★★★★

od 599 Kč

Zobrazit nabídku

Tescoma hluboká i-PREMIUM Stone 28cm

Naše hodnocení★★★★★

od 1099 Kč

Zobrazit nabídku

Recenze Berlingerhaus Royal Black Collection BH-1672

Na prvním místě si představíme hlubokou pánev BerlingerHaus o průměru 24 centimetrů. Jedná se o velice hezky vypadající model, který zaujme nejen vzhledem, ale i materiálem a vlastnostmi.

Tělo pánve je tvořeno z kovaného hliníku s TURBO indukčním dnem, varná plocha je opatřena 3 vrstvým antiadhezním mramorovaným povrchem a rukojeť, stejně jako obruby a úchyt poklice jsou tvořeny z nerezu.

Rukojeť je k tělu přidělána dvěma pevnými nýty a díky svému tvaru snadno padne do ruky. Výška pánve je 6,5 centimetru a objem 2,5 litru, což představuje celkem slušný varný prostor.

Pánev BerlingerHaus je díky indukčnímu dnu úsporná. Výsadou této pánve je jak zdravotní nezávadnost, tak energetická úspora. Díky indukčnímu dnu totiž dokáže velice rychle získat teplo a poté jej také udržet, což znamená výrazně nižší spotřebu energie.

Nejlepších výsledků dosáhne pánev na indukci, ale lze ji bez problému použít i na plyn, elektrický sporák nebo sklokeramiku. Žáruvzdorná poklice vydrží vysoké teploty, výrobce však neuvádí, zda je tato pánev vhodná i do trouby.

Jídlo se díky indukčnímu dnu připravuje velice rychle a díky nepřilnavému mramorovanému povrchu se nepřichytává. Je proto velice snadná na údržbu, lze ji dát i do myčky.

Hluboká pánev BerlingerHaus je vhodná k přípravě masových i zeleninových směsí, k dušení masa i k přípravě klasických smažených pokrmů. Jako drobnou nevýhodu lze vidět menší průměr varného dna.

Technické parametry
Výrobce:BerlingerHaus
Poklice:ne
Povrchová úprava:Mramorovaný povrch
Typy ohřevu:Elektrika, sklokeramika, plyn, indukce
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Rychlá příprava jídelMenší rozměr
Energetická úspora
Nepřilnavý povrch
Snadná údržba

Recenze Tescoma hluboká i-PREMIUM Stone 28cm

Tato pánev vypadá na první pohled celkem neutrálně, ale jak se říká, tichá voda břehy mele a takže i tento kousek umí překvapit.

Hluboká Pánev Tescoma má velice specifický povrch, díky němuž lze udělat opravdu výborné steaky nebo další masové či zeleninové pokrmy.

Povrch pánve evokuje povrch neleštěného přírodního kamene s jemným zvrásněním. Varná plocha je opatřena nepřilnavou vrstvou, na níž se maso ani jiné suroviny nepřipalují. Tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny opatřené nerezovým magnetickým dnem, rukojeť je kombinací plastu a nerezu.

Má masivní stěny a působí opravdu odolně. To dokazuje i fakt, že povrchu vůbec nevadí použití kovových nástrojů, ani vysoké teploty nebo myčka.

Malé výstupky na jejím povrchu umožňují, aby maso pustilo šťávu, která se dostane pod něj a díky tomu jsou výsledky smažení opravdu skvělé.

Jako nevýhodu pak vnímají absenci pokličky nebo to, že je pánev trochu těžší do ruky. Využijí ji majitelé všech typů varných ploch, bohužel však není vhodná do trouby.

Technické parametry
Výrobce:Tescoma
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Nepřilnavý povrch imitující přírodní kámen
Typy ohřevu:Všechny mimo trouby
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Originální povrch s výstupkyNevhodná do trouby
Silný materiálBez poklice
Velikost
Mytí v myčce

Recenze Berlingerhaus Granit Diamond Line 24 cm BH-1107

Hluboká pánev s poklicí BerlingerHaus je tvořena z litého hliníku s nepřilnavým mramorovaným povrchem ze tří vrstev a vnější lakovanou vrstvou

Díky vysoce nepřilnavému povrchu postačí jen minimální množství tuku a příprava jídel tak bude zdravější.

TURBO indukční dno navíc zajistí rychlou tepelnou vodivost a tím i úsporu energie. Velkou předností tohoto modelu je podobně jako v předchozím případě tvar připomínající pánev WOK. Výška stěn je 5,5 cm, což je celkem slušné.

Hlavní vychytávkou je však odnímatelná rukojeť, díky níž se pánev snadno používá i v troubě a dobře se skladuje. Snese vysoké teploty, a tak může být v troubě zapékaná až do 220 stupňů Celsia. Krom nádobí na smažení tak získáte i zapékací misku, v níž můžete smažené pokrmy dopékat.

K mramorované pánvi patří poklice z tvrzeného skla s nerezovým úchytem i okraji, což ji předurčuje i k možnosti dušení. Má rovněž praktický úchyt na boku pro lepší přenášení a díky snadno odnímatelné rukojeti je manipulace celkově bezpečnější.

Pánev je vhodná do myčky, stejně jako poklice i odnímatelná rukojeť.

Technické parametry
Výrobce:BerlingerHaus
Poklice:Ano
Povrchová úprava:Nepřilnavý mramorový povrch
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Odnímatelná rukojeťMenší rozměr
Nepřilnavý povrch
Poklice
Možnost mytí v myčce

Často kladené otázky

1️⃣ Jaká hluboká pánev je nejlepší v poměru cena/výkon?

Pokud se poohlížete po hluboké pánvi za přijatelnou cenu, můžeme směle doporučit Berlinger Haus. A zda by vám stačila pánev s varným prostorem 2,5 litrů, který je mimo jiné vybaven poklicí, šlo by o parádní investici. Ostatní pánve uvedené v této recenzi se nacházejí v podobné cenové kategorii. Záleží vše na vašich preferencích.

2️⃣ Jaké jsou výhody hlubokých pánví?

Hlavní výhodou je možnost smažení, vaření a dušení velkého množství surovin. Hluboké pánve jsou ideální pro přípravu asijské kuchyně nebo třeba omáček. Podívejte se také na naší recenzi wok pánví!

3️⃣ Je lepší pánev s poklicí?

Pánvím s poklicí můžeme přičíst veliké plus. Proč? Rozšíří se tak repertoár jejich zužitkování. Nejen díky prostoru, který pánev poskytuje, ale i díky pokličce, budete moci připravovat i dušená jídla. Dalším bonusem je i její následné uskladnění v lednici. Nemusíte tak řešit další misky a hrnce, které byste v tomto případě využili.
Na druhou stranu poklici o příslušných rozměrech není problém dokoupit. Nebo pokud nějaká z poklic na hrnce, které máte doma, bude pasovat i na vámi vybranou pánev, máte o starost méně.

Porovnání důležitých parametrů hlubokých pánví

Konečné srovnání parametrů všech hlubokých pánviček máme znázorněno v následující tabulce:

Berlingerhaus hluboká pánev s mramorovým povrchem.
Berlingerhaus Royal Black Collection BH-1672
Pánev s charakterem přírodního neleštěného kamene.
Tescoma hluboká i-PREMIUM Stone 28cm
Pánev hluboká s mramorovým povrchem na plynový sporák.
Berlingerhaus Granit Diamond Line 24 cm BH-1107
VýrobceBerlingerhausTescomaBerlingerhaus
Pokliceneneano
Povrchová úpravaMramorový povrchNepřilnavý povrch imitující přírodní kámenNepřilnavý mramorový povrch
Typy ohřevuElektrika, sklokeramika, plyn, indukceVšechny mimo troubyVšechny mimo trouby
Mytí v myčceanoanoano
Cena od599 Kč1099 Kč1544 Kč

Jak vybrat hlubokou pánev?

V této recenzi se objevilo hned několik variant různých tvarů i materiálů.

Pod pojmem hluboká pánev se tak skrývají jak modely spíše připomínající pánve WOK, tak varianty podobné klasickým hrncům.

Jaké jsou tedy výhody hlubokých pánví? A která která z variant je lepší?

To je těžké říct, záleží totiž na tom, jaký styl přípravy jídla preferujete. Například pro přípravu asijských nebo jiných směsí, rizot a podobných pokrmů se více hodí pánve miskovitého tvaru, jako například zde zmíněné pánve BerlingerHaus nebo pánev Tescoma.

Pro potřeby vaření a dušení se zase spíše hodí pánve Tefal, které mají širší varnou plochu a rovné stěny.

Na smažení masových pokrmů a steaků bychom mohli doporučit pánev Tescoma Premium Stone s charakterem přírodního kamene, který díky výčnělkům  dobře pracuje se získanou šťávou z masa. Chybí jí však poklice a není vhodná k zapékání do trouby.

Velice elegantní a materiálově zajímavá je pánev BerlinegrHaus Royal Black, která má skvělé tepelně vodivé vlastnosti.

Pánve Tefal jsou zase vybaveny praktickým Thermo-Spotem a doslova se předhánějí v kvalitě použitých materiálů. Cenově jsou všechny pánve podobné, jen pánev Tefal Reserved Collection je o něco dražší. S žádnou z těchto variant byste však rozhodně neměli šlápnout vedle.

Oblíbené značky hlubokých pánví

Hluboké pánve BerlingerHaus patří mezi výrobky dle nejnovějších trendů v domácnostech.Hluboké pánve Tescoma české výroby se stanou pomocníkem v každé kuchyni.