Nejlepší hrnce na pomalé vaření v testu. Kdo vyhrál v našem srovnání? 

I když může být název tohoto kuchyňského pomocníka poněkud zavádějící, to, co umí, vás dostane.

Řeč je o hrnci také označovaném jako Crock-Pot. Pomalé vaření totiž vůbec nemusí zabírat spoustu času. Ba naopak.

Výhodou je nejen to, že můžete připravit celý lahodný pokrm najednou, ale navíc bez přílišného dochucování, solení i maštění.

Inspiraci ve výběru toho nejlepšího vám poskytne naše recenze pomalých hrnců!

Jaké jsou nejlepší elektrické hrnce podle recenzí a zkušeností uživatelů?

Russell Hobbs 22750-56 – náš vítěz, kvalitní pomalý hrnec za nízkou cenu
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 – keramická nádoba, vhodná do trouby
Sencor SPR 7200SS – pro náročnější, bohaté příslušenství, 8 programů
Ariete Vintage 2904/05 – hrnec na pomalé vaření v retro stylu, menší kapacita
Bionaire CrockPot CSC063X 7,5 l – velká kapacita 7,5 l, pouze 2 programy
Sencor SPR 5500SS – pomalý i multifunkční hrnec v 1, 10 programů

Jaké pomalé hrnce vybrat dle našeho srovnání?

Russell Hobbs 22750-56

Náš tip!

Naše hodnocení★★★★★

od 1556 Kč

Zobrazit nabídku

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Naše hodnocení★★★★★

od 2507 Kč

Zobrazit nabídku

Sencor SPR 7200SS

Naše hodnocení★★★★★

od 3999 Kč

Zobrazit nabídku

Ariete Vintage 2904/05

Naše hodnocení★★★★★

od 1597 Kč

Zobrazit nabídku

Bionaire CrockPot CSC063X 7,5 l

Naše hodnocení★★★★★

od 2949 Kč

Zobrazit nabídku

Sencor SPR 5500SS

Naše hodnocení★★★★★

od 2659 Kč

Zobrazit nabídku

Recenze Russell Hobbs 22750-56

Naším prvním tipem na pomalý hrnec je Russel Hobbs 22750-56, který vám umožní připravit pokrmy s výjimečnou chutí a vůní při zachování vitamínů a živin.

Stačí nastavit jeden ze tří teplotních stupňů a hrnec začne pozvolna vařit výborná jídla. Hrnec nabízí programovatelný digitální časovač, který pohlídá čas vaření za vás. Objem hrnce je 6 litrů, což vystačí i pro velkou rodinu či návštěvu. Připravit můžete až 8 porcí najednou.

Zkušenosti s pomalým hrncem napovídají, že si v něm můžete připravit chutné polévky, domácí paštiky, křehkou zeleninu a maso nebo třeba výborný pudink.

Vaření je s hrncem velmi snadné, jelikož tři teplotní stupně umožňují pomalé vaření přesně podle vašich požadavků a podle instrukcí v daném receptu. Po dovaření stačí vše otřít vlhkým hadříkem a poklici s nádobou omyjete v horké mýdlové vodě.

Programovatelný digitální časovač navíc hlídá čas za vás, takže po vypršení stanoveného času se hrnec automaticky přepne do režimu udržování teploty. Navíc má hrnec funkci odloženého startu. Během procesu vaření můžete měnit čas v kterékoli fázi pomocí přehledného displeje.

V návodu navíc naleznete ověřené a skvěle chutnající recepty. 🙂

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Russell Hobbs 22750-56
 • Skleněná poklice
Technické parametry
Hmotnost3,66 kg
Objem6 l
Příkon200 W
Displejano
Počet programů3
Automatické vypnutíano
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Jednoduché ovládání
Recepty v návodu
Velká kapacita
Přijatelná cena

Recenze Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Tento elegantní pomalý hrnec v kombinaci černé a nerezové barvy se skvěle hodí do každé domácnosti a navíc ušetří spoustu energie při vaření. Součástí je vyjímatelná keramická nádoba se skleněnou poklicí.

Díky digitálnímu časovači vám maximálně usnadní plánování jídel. Vyjímatelnou keramickou nádobu lze uložit do ledničky a vložit i do trouby. Poklici s nádobou lze mýt v myčce na nádobí.

Hrnec má bohatý objem 5,7 litrů a můžete v něm připravit až 7 porcí jídla, což je dostačující i pro větší rodinu. Využít můžete ze 3 přednastavených programů. Digitální časovač sleduje nastavený čas a po jeho uplynutí přístroj automaticky vypne, aby nedošlo ke spálení pokrmů a zbytečné spotřebě elektrické energie. 

Nevýhodou je, že keramickou nádobu nelze použít na vaření na sporáku.

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605
 • Skleněná poklice
 • Odpojitelný přívodní kabel
Technické parametry
Hmotnost6,1 kg
Objem5,7 l
Příkon250 W
Displejano
Počet programů3
Automatické vypnutíano
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Lze použít i v troubě Nelze použít na sporáku
Keramická nádoba
Velká kapacita nádoby
Jednoduché ovládání
Lze mýt v myčce na nádobí

Recenze Sencor SPR 7200SS

Provedli jsme test pomalého hrnce Sencor SPR 7200SS a můžeme ho jen doporučit, jelikož vás oslní 8 skvělými programy na přípravu pokrmů s minimem tuku a soli.

Hrnec zvládne také vaření v páře a disponuje funkcí udržování teploty po dovaření i po dobu několika hodin. Díky vaření metodou Sous-Vide (vaření ve vakuu) zůstanou všechny živiny zachovány.

Varná nádoba hrnce má objem 6 litrů a je vybavena kvalitním nepřilnavým materiálem z hliníku, takže se výborně vede teplo do všech stran při pečení, vaření, smažení či opékání. Hrnec má parní koš, díky kterému můžete vařit v páře a získat tak zdravý způsob vaření pro zachování těch nejlepších živin.

Chytrý hrnec se pyšní funkcí Keep Warm, se kterou vám udrží pokrm teplý až na 10 hodin a navíc můžete využít také funkci odloženého startu, takže si vaření naplánujete tak, jak se to hodí vám. S hrncem můžete restovat, dusit, vařit v páře, vařit rýži, vařit ve vakuu, využít velmi pomalé vaření, pomalé vaření a dokonce i připravit vlastní domácí jogurt.

Nádobu lze mýt v myčce na nádobí a umístit i do ledničky.

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Sencor SPR 7200SS
 • Parní koš
 • Poklice z tvrzeného skla
 • Vyjímatelná varná nádoba
 • Přívodní kabel
 • Ochranné chňapky
 • Silikonová forma na pečení
 • Sous-Vide rošt
Technické parametry
Hmotnost6 kg
Objem6 l
Příkon1 250 W
Displejano
Počet programů8
Automatické vypnutíano
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Bohaté příslušenství
Přehledný displej, snadné ovládání
Velký výběr funkcí a programů
Velký objem

Recenze Ariete Vintage 2904/05

Dalším pomocníkem do vaší kuchyně může být tento multifunkční hrnec Ariete 2904 na pomalé vaření. Dokáže vám uvařit lehký oběd jako rýži, dušenou zeleninu, maso či ryby. Oceníte jistě jeho netradiční retro styl, který vaší kuchyni ozdobí v duchu 90. let!

Díky napařovacímu koši můžete vařit více pokrmů najednou během krátké doby. Režim pomalého vaření poslouží k přípravě výborných omáček, guláše, polévek a dalších dobrot.

Vyberete si požadovanou teplotu a hrnec ji po celou dobu vaření udržuje. Kapacita nádoby na přípravu rýže je 1,8 l a nádoba na tekutiny má 3 l. Mísa je vyrobena z nepřilnavého keramického povrchu, je vyjímatelná a lze ji jednoduše čistit. Díky průhledné skleněné poklici můžete průběh vaření kontrolovat.

Díky plastovému koši můžete připravovat pokrmy v páře. Nádobu lze vložit do trouby do 200 °C. Hrnec disponuje funkcí udržení teploty až na 24 hodin. Vybrat si můžete z 5 funkcí vaření – rýžovar, pečení, vaření v páře, udržování teploty a pomalé vaření.

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Ariete Vintage 2904/05
 • Odměrka
 • Lžíce
 • Držák víka
 • Parní koš
Technické parametry
Hmotnost2,5 kg
Objem3 l (+ 1,8 l)
Příkon650 W
Displejne
Počet programů5
Automatické vypnutíne
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Retro designMenší kapacita
Výběr z 5 funkcí vaření
Parní koš součástí balení
Rýžovar

Recenze Bionaire CrockPot CSC063X, 7,5 l

Provedli jsme také test největšího pomalého hrnce značky CrockPot, který najde využití spíše ve větších rodinách, jelikož jeho objem činí 7,5 l.

Příprava jídel pro početnou rodinu je s tímto hrncem hračka. Dokážete v něm připravit až 10 porcí a to bez velké námahy a hory špinavého nádobí. Jídlo se připravuje pod bodem varu, díky čemuž si zachová důležité živiny a skvěle chutná.

Hrnec má digitální ovládání, takže režim vaření jednoduše zvolíte pomocí několika tlačítek. Dva stupně vaření – High a Low – se liší délkou a intenzitou přípravy. Vybrat si můžete také ze speciálních režimů, jako je ohřev pokrmů či udržování teploty jídla. Délku vaření nastavíte v rozmezí od 30 minut až do 20 hodin. Po dokončení procesu vaření se hrnec automaticky přepne do režimu udržování teploty.

Vnitřní vyjímatelnou nádobu můžete vložit do trouby a společně se skleněnou poklicí i mýt v myčce na nádobí. Pokud chcete rychle ohřát jídlo, můžete nádobu vložit o do mikrovlnné trouby.

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Bionaire CrockPot CSC063X 7,5 l
 • Skleněná poklice
Technické parametry
Hmotnost6,8 kg
Objem7,5 l
Příkon320 W
Displejano
Počet programů2
Automatické vypnutíano
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Jednoduchá obsluhaTěžší nádoba
Keramická nádoba o velkém objemu 7,5 lMenší výběr z programů
Pro velké rodiny

Recenze Sencor SPR 5500SS

Posledním pomalým hrncem, který jsme pro vás vyzkoušeli, je Sencor SPR 5500SS s objemem 6 l. Jeho nádoba má hliníkové stěny, které zaručují perfektní rozvod tepla a nepřilnavý povrch, který neobsahuje škodlivou PFOA kyselinu.

Hrnec má zcela automatický provoz, to znamená, že se automaticky vypne a přepne se do režimu udržování teploty až na několik hodin. Je vyroben z nerezové potravinářské oceli, takže vám dlouho vydrží a je odolný vůči korozi.

S tímto hrncem připravíte nejrůznější pokrmy od předkrmů až po dezerty, přičemž ušetříte mnoho času a energie. Jídla připravíte i bez použití tuku, s minimem soli a jiných dochucovadel. Objem nádoby vystačí až na 7 porcí. Navíc ji lze mýt v myčce na nádobí i vložit do lednice.

S parním košem můžete vařit v páře, což je nejzdravější varianta přípravy pokrmů, která vám v jídle zachová živiny. Na digitálním displeji vyberete program – vaření, pečení, smažení, dušení, opékání, restování nebo výrobu jogurtu.

Dokáže vařit až 14 hodin, takže vykouzlí dokonalý vývar, omáčku či jiné dobroty, které potřebují při přípravě čas. Funkce udržení teploty až 4 hodiny, dva programy automatického vaření a ruční nastavení teploty.

Co naleznete v balení?

 • Pomalý hrnec Sencor SPR 5500SS
 • Nádoba z hliníku s tloušťkou stěny 3 mm
 • Napařovací koš z nerezové oceli
 • Poklice z tvrzeného skla
 • Manuál
Technické parametry
Hmotnost5,6 kg
Objem6 l
Příkon1350 W
Displejano
Počet programů10
Automatické vypnutíano
Funkce udržení teplotyano
VýhodyNevýhody
Výběr z 10 programůChybí recepty
Snadná obsluha
Výroba domácího jogurtu

Jistě vám některý z našich tipů na pomalý hrnec padl do oka. Vyzkoušeli jsme pro vás ty nejlepší na trhu a je jen na vás, jaký si vyberete. Možná vás ale stále trápí některé otázky, na které hledáte odpovědi. Zde najdete ty nejčastější dotazy a odpovědi k nim.

Často kladené otázky

1️⃣ Jaké jsou výhody pomalého hrnce?

Mezi hlavní výhodu patří úspora času při vaření, jelikož stačí dát přísady do hrnce, zamíchat, nastavit program vaření a hrnec se o vše postará. Vaření je bez tuku, zachová živiny v pokrmu, přičemž pokrmy se nepřipálí ani nevysuší. Hrnce sami jídlo uvaří a poté se automaticky vypnou a uvařené pokrmy ještě dlouhé hodiny udrží teplé.

2️⃣ Co umí pomalý hrnec?

Hrnec na pomalé vaření slouží k tomu, že vám umožní připravit pokrmy tzv. „v jednom hrnci“. Takže do něj vložíte všechny přísady, nastavíte program, teplotu a čas a hrnec vše za vás udělá.

3️⃣ Jak používat pomalý hrnec?

Použití je snadné – nakrájené a omyté suroviny vložíte do hrnce, zapnete a hrnec se o proces vaření postará sám. Hrnec vaří pokrmy těsně pod bodem varu (90 – 100 °C). Po dovaření se hrnec přepne do režimu udržování teploty. Poté hrnec vypnete i z tohoto režimu, vypojíte, ale teplota jídla klesá velmi pomalu.

4️⃣ Rozdíl mezi pomalým a multifunkčním hrncem?

Hlavním rozdílem je příkon, který má vliv na rychlost vaření a spotřebě elektrické energie za hodinu. Multifunkční hrnec má příkon v rozmezí 600 – 1500 W, proto je vaření v něm velmi rychlé. Pomalé hrnce mají naopak příkon pouze 160 – 500 W.

5️⃣ Jak dlouho se vaří v pomalém hrnci?

Při teplotě 95 °C se pokrmy vaří zpravidla mezi 3 – 12 hodin. Vysoká spotřeba energie při dlouhém vaření ale nehrozí. Příkony se pohybují okolo 250 W, oproti tomu klasické varné desky mají příkon i 7 kW.

Porovnání důležitých parametrů pomalých hrnců

Konečné srovnání parametrů všech chytrých hrnců na pomalé vaření máme znázorněno v následující tabulce:

Elektrický hrnec na pomalé vaření s velkou kapacitou.
Russell Hobbs 22750-56
Pomalý hrnec se skleněnou poklicí Bionaire.
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605
Elektrický pomalý hrnec značky Sencor.
Sencor SPR 7200SS
Hrnec na pomalé vaření v retro designu.
Ariete Vintage 2904/05
Pomalý hrnec Bionaire z nerezové oceli.
Bionaire CrockPot CSC063X, 7,5 l
Kvalitní pomalý hrnec značky Sencor.
Sencor SPR 5500SS
Hmotnost3,66 kg6,1 kg6 kg2,5 kg6,8 kg5,6 kg
Objem6 l5,7 l6 l3 l (+ 1,8 l)7,5 l6 l
Příkon200 W250 W1250 W650 W320 W1350 W
Displejanoanoanoneanoano
Počet programů3385210
Automatické vypnutíanoanoanoneanoano
Funkce udržení teplotyanoanoanoanoanoano
Cena od1556 Kč2507 Kč3999 Kč1597 Kč2949 Kč2659 Kč

Jak vybrat pomalý hrnec

Zajímá vás, na co se při výběru hrnce zaměřit a jaké faktory jsou důležité?

Typ elektrického hrnce

Při výběru typu elektrického hrnce se zaměřte na jeho funkce. Dnes má řada elektrických hrnců funkci pomalého vaření jen jako jeden z programů. Jedná se o multifunkční hrnce. Záleží tedy, pokud chcete speciálně pomalý hrnec jako takový, nebo multifunkční, který tuto funkci obsahuje.

Využití hrnce

Důležité je se zamyslet, kde budete hrnec využívat. Jeho výhodou je, že jej lze snadno přenášet. Takže je ideální na cestování třeba na chatu. Jen je třeba dávat pozor na hmotnost hrnce, která je mnohdy větší a nejsou příliš skladné.

Funkce pomalého hrnce

Při výběru se zaměřte na příkon. Ten se liší kus od kusu. Příkon určuje spotřebu energie – čím vyšší příkon je, tím vyšší je spotřeba energie. Dále objem hrnce. Pokud máte početnější rodinu, ideální hrnec pro vás bude s objemem od 6 l do 7,5 l. Naopak menší rodinky ocení i 3litrový hrnec. Dále je nutné prostudovat si programy, které hrnec nabízí. Standardem pro pomalé hrnce je do 6 programů. Pokud jich je více, jedná se již o multifunkční hrnec.

Důležité parametry hrnců

Hrnce disponují displejem, nastavením teploty, časovačem, automatickým vypnutím a dalšími vychytávkami. Důležité jsou bezpečnostní prvky jako uzamykání krytu, bezpečné snížení tlaku nebo protiskluzové nožičky. Bonusem můžou být zabudované recepty nebo recepty obsažené v návodu.

Už máte svůj hrnec? Inspirujte se skvělými 13 recepty vařené v pomalém hrnci!

Nejprodávanější pomalé hrnce podle Heureky

Oblíbené značky pomalých hrnců

Začalo to obyčejnou konvicí. Dnes firma nabízí velké množství produktů do kuchyně. Pořídit si můžete také pomalý hrnec Russell Hobbs.Nejrozšířenější a nejoblíbenější pomalé hrnce Crock-Pot na českém trhu, které si oblíbíte. Originální značka, která si zakládá na prvotřídní kvalitě.Společnost Sencor má v nabídce široké množství spotřební elektroniky včetně kuchyňského vybavení za přijatelné ceny. Pořiďte si od nich pomalý hrnec Sencor.Italská značka, která začala prodávat pouze plynové zapalovače. Dnes se zaměřují na kuchyňské spotřebiče a jedním z nich jsou také pomalé hrnce Ariete.