Upečte si krémovou klasiku

Když se řekne dort, většina z nás si představí několikapatrový piškot spojený máslovým krémem a zdobený vším možným. Nebojte se popustit uzdu fantazii a kombinujte různé druhy těsta s chutnými krémy a polevami. Překvapí vás například korpus s dýňového těsta nebo poleva z mascarpone, která dodá hotovému dortu jemnost a vláčnost.

Pokud jde o suroviny, vsaďte na kvalitu a rozhodně nešetřete. Ušetřené peníze v se případě dortu moc nevyplatí- krém bez másla prostě nikdy nebude chutnat jako ten, co dělávala babička. Nemusíte dohánět kvalitu kvantitou. I levný dort ozdobený několika kousky čerstvého ovoce sklidí zaručeně větší úspěch než koláč pokrytý tlustou vrstvou ovoce z plechovky.

Chcete upéct luxusní moučník, který zachutná všem? Vsaďte na klasiku a vyzkoušejte recept na čokoládový dort, vybrat si můžete hned z několika variant.

Vyzkoušejte sladké osvěžení z ledničky

Chystáte letní oslavu nebo víkendovou grilovačku s přáteli a rádi byste hosty pohostili sladkým dortem? Pokud se vám nechce připravovat pečený dort s těžkým krémem v obavách, že by se roztekl a stejně by jej nikdo nejedl, připravte nepečený dort! 

Nepečené dorty jsou jednoduché na přípravu a o dokončení se postará delší pobyt v lednici. Využít můžete sezónní ovoce v neomezeném množství i kombinacích a s trochou šikovnosti můžete vytvořit stejně skvostný kousek, jako bývají klasické dorty. 

Nemusíte se bát jednotvárné chuti nepečených moučníků- nosný korpus dortu můžete udělat i z pečeného těsta nebo třeba kakaových piškotů. Vlastní tělo dortu potom ozvláštněte přidáním ochuceného pudinku nebo kokosového mléka. I nepečený dort můžete ozdobit- pokud v něm budou například banány, čokoládová poleva se k nim bude chuťově skvěle hodit.

Různé příležitosti si žádají různé recepty, a proto v zimě raději vsaďte na tradiční chutě s vůní skořice, zatímco v létě většinu z hostů potěší lehký dort s ovocem. Nemusíte se bát ani speciálních dortů pro slavnostní příležitosti. S našimi recepty snadno upečete ten nejlepší dort na Velikonoce nebo moderní dorty k narozeninám potažené barevným fondánem.