Ovocné smoothie bez mléka

Připravit čistě ovocné smoothie není žádná věda, stačí jen zvolit tu správnou kombinaci ovoce. Vyberte si své oblíbené druhy, nebo zkuste některý z osvědčených top receptů na smoothie- smoothie z borůvek nabité antioxidanty, sladké smoothie s hruškami nebo osvěžující pomerančové smoothie. Nezapomínejte ani na domácí sezónní ovoce na přípravu smoothie- jablko, meruňka či jahoda patří mezi oblíbené šťavnaté ingredience.

Pokud do mixéru hodíte jen tvrdší nebo málo šťavnaté druhy ovoce, může se stát, že místo smoothie budete mít v nádobě ovocnou kaši. Nezoufejte a přidejte trochu ovocného džusu, vody nebo sodovky. Ovocné smoothie s vodou skvěle doplní váš pitný režim a navíc dodá vašemu tělu potřebné vitamíny, minerály a enzymy.

Za vyzkoušení stojí také zeleninové smoothie, které neobsahují tolik přírodního cukru jako koktejly z ovoce. Zeleninové smoothie je ideální svačinkou, pokud bojujete s přebytečnými kily. Zařaďte do svého jídelníčku například smoothie s rajčaty nebo super zdravé zelené smoothie na hubnutí a kila půjdou dolů samy.

Smoothie z ovoce s mlékem- milkshake

Ovocné smoothie s mlékem nebo jogurtem může být ideální snídaně nebo svačina. Nebojte se experimentovat s ingrediencemi a přidejte do mixéru třeba chia semínka, skořici nebo špetku kurkumy, jejich chuť vás mile překvapí. 

Na ovocné smoothie s mlékem využijete jak domácí ovoce, tak to tropické. Vyzkoušejte třeba exotické smoothie s mangem nebo sametové avokádové smoothie, které vám dodá spoustu energie a živin na celé dopoledne.