Nejlepší pečenky ETA v naší recenzi: vyberte tu správnou!

ETA je česká značka, která má u nás dlouholetou tradici. Její výrobky jsou součástí českých domácností už po generace.

Které z nich jste si oblíbili vy?

Tato recenze pečenek ETA představí hned tři elektrické pánve, které vynikají svou univerzálností i praktičností.

Jak mezi nimi vybrat tu správnou?

Elektrické pánve z této recenze mohou posloužit jako plnohodnotná náhrada za elektrické sporáky i trouby.

Co všechno se v nich dá připravit, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké jsou jejich hlavní výhody a naopak nedostatky?

Podívejte se na naše srovnání.

ETA Max 0133 90010

Pečicí pánev nebo v tomto případě spíše pečicí hrnec ETA pečenka je dalším kuchyňským pomocníkem, který zvládne hned několik způsobů přípravy jídla.

Hlavní výhodou pečicího hrnce je to, že plně nahradí troubu i klasický sporák a při tom ušetří až 80 % energie.

Krom toho šetří i místo a podobně jako pánev ETA Festa lze i pečenku využít prakticky kdekoliv.

Elektrický pečicí hrnec ETA na první pohled zaujme svým designem kombinujícím nerezové komponenty s černým teflonem.

Jestliže je vaším problémem malá kuchyň nebo potřebujete praktického pomocníka na chatu či na cesty, pak je pro vás pečenka ideální možností.

Využijete ji ale i v běžné domácnosti, protože v ní lze snadno a rychle zapékat slané i sladké pokrmy, upéct křupavé kuře, udělat rizoto nebo dušenou zeleninu a mnoho dalších jídel.

Součástí této pečicí pánve je i praktické příslušenství. Naleznete zde grilovací rošt a jehly, formu na bábovku a ochranný kryt na víko, který může sloužit jako servírovací podnos.

Když jídlo uvaříte a vaši strávníci ještě nejsou na svých místech, pečenka uchová pokrm teplý a ideálně připravený k okamžitému podávání.

Jaké má tato víceúčelová pánev rozměry?

Čtvercová pečicí nádoba o rozměrech 28×28 cm a hloubce 11 cm je vybavena nepřilnavým teflonovým povrchem a skvěle těsnícím víkem, které nenechá proklouznout páru ani kapalinu, pokud si to nebudete přát.

Ve víku je navíc zabudováno topné těleso, takže se pokrm ohřívá i z vrchu a tím je celá příprava rychlejší.

Výrobci kladli v tomto případě velký důraz i na bezpečnost. Držadlo pro otevírání je tepelně izolované a stojan na pečící nádobu je navržen tak, aby byl stabilní a neklouzal. Je zde také bezpečnostní pojistka. Pokud nádobu špatně umístíte, pečenka nebude hřát.

Ve víku je navíc malý průzor, takže můžete sledovat připravované jídlo, aniž byste museli víko během pečení či vaření otevírat.

Další výhodou je snadno omyvatelný povrch, na který se jídlo nepřipéká. Výrobce však neuvádí, zda je produkt vhodný i do myčky. Nevýhodou je to, že zde nelze nastavit konkrétní teplotu pečení a vaření. Ta je však přednastavena tak, aby vyhovovala všem typům pokrmů. K dispozici není ani časovač.

To nic nemění na tom, že elektrický pečicí hrnec ETA zvládne opravdu velké množství funkcí, jídlo připravuje rychle, zdravě a oproti běžnému pečení šetří energii.

Výrobce:ETA
Objem:4,3 l
Poklice:ano
Povrch:teflon
Příkon:475 W
VýhodyNevýhody
Funkce držení teplotyBez časovače
Prodloužená záruka na topné těleso 5 letBez regulátoru teploty
Nepřilnavost povrchu
Bezpečnostní pojistka

ETA MINI 1133 90000

V tomto případě se jedná o menší sestru předchozího modelu. ETA pečenka MINI je pečicí pánev, která kombinuje účelovost s lehkostí a skladností.

Elektrická pečenka o rozměrech 21×21 cm a výšce 7,4 cm má objem 3 litry a vystačí tak například pro dvoučlennou domácnost nebo jako pomocník na cesty a rekreační pobyty.

V létě ji můžete vzít například i na terasu nebo do altánku a užít si přípravu jídla na čerstvém vzduchu. Přívodní kabel o délce 1,5 metru je dostatečně dlouhý a tak pro pečenku snadno najdete vhodné místo.

Stejně jako v předchozím případě je i tento model vybaven kvalitním teflonovým povrchem zabraňujícím přichytávání potravin.

Elektrická pánev ETA zvládne grilovat, zapékat a péct a pohodlně v ní upečete například kynuté buchty, které budou mít díky čtvercovému designu pravidelný tvar.

Kde tuto pečicí pánev využijete?

Právě díky grilování je pečenka MINI oblíbená i pro venkovní akce a na chaty. Váží jen 2,3 kg, takže je lehká pro přenos.

Topný článek je umístěn ve víku, jídlo je díky tomu rychle připravené, aniž by vyschlo. Pokrm by díky tomu měl zůstat šťavnatý a rovnoměrně připravený.

I u tohoto modelu je samozřejmostí bezpečnostní pojistka, tepelně odizolovaný úchyt a stabilní podstavec. K produktu je k dispozici i speciální kuchařka s recepty přímo pro tento model.

Výrobce:ETA
Objem:3l
Poklice:ano
Povrch:Teflon
Příkon:380 W
VýhodyNevýhody
Grilování, zapékání, pečeníBez časovače
Nízká hmotnost 2,3 kgBez tepelné regulace
Prodloužená záruka 5 let na topné těleso


ETA Piesta 2160 90000

Jako poslední součást této recenze pánví ETA je elektrická víceúčelová pečicí pánev ETA Piesta. Tento model vyniká svými rozměry (38×30 cm s objemem 5,5 litru) i tím, že je v ní možné vařit bez tuku.

Smaltovaná nádoba je vybavena nepřilnavým povrchem Nano Ceramic a zesíleným dnem, které rovnoměrně vede teplo.

I v tomto případě se jedná o elektrickou pánev s tím, že ji lze využít kdekoliv, kde je přítomná zásuvka.

ETA Piesta je připravena pojmout i větší množství jídla, takže v ní pohodlně připravíte oběd pro celou rodinu. Díky svému obdélníkovému tvaru se hodí pro zapékání slaných pokrmů i pečení moučníků, připravíte v ní i guláš nebo dostatek porcí dušené zeleniny.

Pánev je také ideální pro přípravu jídel “z jednoho hrnce”, kdy se připravují všechny suroviny najednou.

Součástí je skleněné víko, které slouží jak k důkladnému přikrytí pečicí nádoby, tak ke kontrole připravovaného pokrmu.

Elektrickou pánev ETA Piesta lze mýt v myčce

Celý set je vybaven odnímatelným termostatem s možností regulace teploty, díky čemuž lze přípravu pokrmu snadno přizpůsobit jeho potřebám nebo jídlo třeba jen ohřát.

Celou nádobu i s víkem pak lze z tepelného zdroje sundat a donést tam, kam je potřeba a poté ji pohodlně umýt v myčce.

Z hlediska bezpečnosti manipulace jsou přítomna pogumovaná držadla, aby se předešlo popálení. Stojan má protiskluzové opatření, aby byl při vaření stabilní.

Jako nedostatek někteří uživatelé vnímají to, že má pánev kratší přívodní kabel nebo že má poklička (která je trochu těžší) jen jeden úchyt, takže se s ní hůře manipuluje. Lidé si naopak chválí velikost, rychlost přípravy jídel i jeho rovnoměrné rozložení tepla.

Výrobce:ETA
Materiál:teflon
Příkon:1800 W
Objem:5,5 l
VýhodyNevýhody
Nastavitelná teplota
Mytí v myčce
Zdravá příprava pokrmů
Záruka 3 roky


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

U kategorii cenově výhodných elektrických pánví se nachází Eta Piesta, která za skvělou cenu poskytuje objemný varný prostor.

⚡ Jak velkou pečicí pánev potřebujete?

Musíme říci, že každá z uvedených elektrických pečicích pánví je dostatučující. Pokud však potřebujete malý spotřebič pro dvě osoby do malé kuchyně, pak by byla skvělou volbou Pečenka Mini.

Jestli naopak hledáte prostornou pánev na pečení, pak by vás mohla potěšit Piesta, která poskytuje až 5,5 litrů objemu.

⚡ Rozhoduje množství funkcí?

Pokud preferujete co nejvíce flexibilní využití elektrické pánve, pak vám můžeme doporučit pečicí pánev ETA Pečenka Max. Nejen, že poskytuje dostatek prostoru pro přípravu pokrmů, ale můžete si jejich seznam prodloužit o dokonale grilované pokrmy, špízy nebo třeba skvělou bábovku. To vše je možné díky bohaté výbavě.

Vyhodnocení recenze pečících pánví

Vyjmenované pečenky ETA představují vhodnou volbu tam, kde není dostatek místa na klasický sporák a troubu nebo kde se vaří spíše jen sporadicky.

Využijí je však i lidé, kteří potřebují vařit dietní jídla, protože teflonový povrch i povrch Nano Ceramic, kterým jsou elektrické pánve vybavené, je vhodný k vaření i bez tuku nebo s jeho minimálním využitím.

Hlavní výhodou těchto produktů je to, že s nimi lze připravit jídlo kdekoliv, kde je vhodná zásuvka.

Modely MINI však nemají nastavitelnou teplotu, což je zase výhoda pánve ETA Piesta. V ní lze smažit, vařit, péct i dusit, a to díky termostatu se sedmi různými úrovněmi teploty.

Pánve však mají jen klasická skleněná víka a ohřev tak neprobíhá zvrchu, jako je tomu u pánví typu Pečenka.

Co se týče velikosti, na vrch má určitě pánev ETA Piesta, v níž bez problému připravíte plnohodnotný rodinný oběd.

Ohledně rychlosti přípravy, univerzálnosti i výsledné chuti pokrmů lze doporučit pečenku ETA MAX, která velikostně i funkcemi pohodlně nahradí klasickou troubu či sporák.