Věděli jste, že cukroví tak, jak jej známe my, je světová rarita? Podobné cukroví pečou jen na Slovensku a některé druhy omezeně v dalších zemích, jako například perníčky nebo kokosové kuličky. Bohatě zdobené vykrajované tvary jsou však naším národním pokladem, který s léty neztrácí na oblibě ani kvalitě.

Uložte si rodinný recept

Receptů na cukroví existuje skutečně nepřeberné množství, jak ale poznat ten správný? V prvé řadě se řiďte surovinami. To nejlepší cukroví nikdy neupečete z náhražek, proto vsaďte na poctivost a kvalitu. 

Dalším tipem je inspirace od známých či příbuzných. Chutná vám netradiční vánoční cukroví na návštěvě? Nebojte se požádat hostitele o recept či osvědčený tip na pečení, jistě bude polichocen a rád se s vámi o své tajemství podělí.

Pokud zkoušíte recept naslepo a výsledek je povedeným nezapomeňte si recept označit pro další rok tak, abyste příště nemuseli tápat, které bylo to nejlepší linecké či išelské cukroví.

Vyzkoušejte originální druhy, které nemá každý

Nudí vás na návštěvách a oslavách stále stejné perníčky, kokosky a rohlíčky? Vyzkoušejte některý z nových druhů cukroví, které nemá každý a díky tomu zaujmou každého, kdo už má klasiky po krk. Upečte si lahodné cukroví s mákem, osvěžující citronové cukroví nebo třeba nadýchané cukroví z bílků.

Pokud nefandíte vánočnímu přejídání a svátky pro vás rozhodně nejsou důvodem k neřízené konzumaci sladkostí, zkuste některý ze zdravějších druhů cukroví. Vynikající a přitom odlehčená varianta může být vánoční cukroví s datlemi a celiaky jistě potěší recepty na bezlepkové cukroví.

Nezapomínejme také na oblíbené nepečené cukroví, jehož příprava obvykle netrvá tak dlouho. Pokud tedy svátky klepou na dveře a vy hledáte jednoduchý a rychlý recept, různé sladké kuličky a tyčinky ze sušeného ovoce jsou ta správná volba.