Sladký start nového dne

Po ránu do sebe potřebujeme dostat příval nové energie a pro mnohé z nás je to právě sladká snídaně, co nastartuje nový den. Sladký domácí koláč může být vítanou změnou od běžných snídaní a spolu s hrnkem dobré kávy nebo oblíbeného čaje vytvoří příjemný začátek dne. 

Pokud chcete, aby vám energie ze snídaně vydržela až do dalšího jídla, zvolte buchtu z celozrnné mouky nebo koláč do formy s náplní obsahující dostatek bílkovin, jako je například tvaroh nebo jogurt.

Pokud si snídani berete s sebou do práce či na cestu, zvolte koláč, který se snadno přenáší a cestou neutrpí vážné škody. Ideální jsou koláče z listového těsta nebo mřížkové koláče.

Netradiční suroviny hrají prim 

Nebojte se použít při přípravě těsta neobvyklé suroviny, které byste možná do sladkého moučníku nikdy nedali. V posledních letech roste obliba koláčů s chuťově výrazným korpusem, kterého docílíte obohacením obyčejného piškotu o některý z druhé zeleniny či ovoce. Můžete si tak pochutnat třeba na koláči s červenou řepou nebo lahodných moučnících z dýně hokkaido.

Pokud máte svůj osvědčený recept na domácí ovocný koláč, můžete jej ozvláštnit například bohatou krémovou polevou ze smetanového sýra. Pomocí tohoto triku uděláte i z obyčejné buchty luxusní dezert, za který se nemusíte stydět ani na rodinné oslavě.

Zpátky k tradicím

Také nejlepší tvarohový koláč široko daleko uměla vaše babička? Důvod je prostý- dříve se dělalo vše poctivě a delší čas strávený v kuchyni nikomu moc nevadil. Zatímco dnes se zaměřujeme na spíše jednoduché recepty na moučníky a uchylujeme se k instantním těstům, polevám v prášku a hrníčkovým dezertům bez vážení, naše babičky si daly s přípravou moučníku na čas a také to stálo za to.

Zkuste pro jednou nespěchat a vychutnejte si čas strávený pečením vašeho oblíbeného koláče stejně jako jeho konzumaci. Najděte vaše oblíbené sladké recepty, nakupte kvalitní suroviny, nasbírejte čerstvé ovoce ze zahrádky a upečte dobrotu, na které si smlsne celá rodina. Můžete vyzkoušet třeba tradiční posvícenské koláče a pokud vás čeká větší společnost, připravte to nejlepší cukroví, které se rozplývá na jazyku.