Recepty z ovoce a zeleniny by měly tvořit součást každodenního jídelníčku. Čerstvé ovocné saláty nebo pečené, sušené i vařené ovoce nám dodá energii, vitamíny i dobrou náladu. Vyzkoušejte osvědčené ovocné recepty a připravte si koláče, zavařeniny, nápoje i hlavní jídla s ovocem z české zahrádky i exotických zemí.

Jaké Ovocné recepty hledáte?

Recepty s jahodami

Nevíte, jak zpracovat jahody? Oblíbené letní ovoce můžete snadno proměnit v lákavé jahodové muffiny, luxusní dort z jahod a smetany nebo domácí jahodovou zmrzlinu z mražených jahod. Nezapomínejme ani na zavařeniny- jahodová marmeláda patří mezi nejoblíbenější. Vyzkoušejte zdravé recepty z jahod pro děti i sladké jahodové recepty, na kterých si pochutná celá rodina.

Recepty s hruškami

Pokud přemýšlíte, jak zpracovat hrušky, nebojte se vyzkoušet sladké i slané recepty z hrušek. Hrušky se výborně hodí k bílému masu a do salátů z ovoce a zeleniny. Vyzkoušejte také jednoduchý hruškový koláč, obrácený koláč z hrušek nebo lahodné karamelizované hrušky na másle.

Recepty se švestkami

Milujete švestky, ale nevíte, co s nimi? Vsaďte na tradiční švestkové recepty a upečte si rychlý koláč se švestkami, nebo zkuste zpracovat švestky netradičně. Vyzkoušejte naše osvědčené recepty na švestkové chutney nebo dezert horké švestky s vanilkovou zmrzlinou. Úrodu můžete i zamrazit a v zimě pak využít mražené švestky do ovocných knedlíků, buchet i omáčky.

Recepty s jablky

Jablkové recepty patří mezi oblíbené po celý rok. Připravte si klasický jablečný štrůdl, oblíbené hraběnčiny řezy z jablek, jablka v županu nebo sladké recepty z jablek a tvarohu– od závinu po zemlbábu. Vyzkoušejte také netradiční recepty z jablek na slano- kuřecí kousky s jablky nebo jablečnou hořčici.

Recepty z banánů

Banány jsou díky své chuti ideální do sladkých moučníků a banánové recepty přitom zvládne i začátečník. Nebojte se využít i přezrálé banány a připravte si bábovku z banánů, banánové řezy nebo rychlý koláč s banány a pudinkem. Vyzkoušet můžete také banánové sušenky pro děti nebo jednoduché banánové smoothie.

Recepty s meruňkami

Patříte mezi milovníky meruněk? Pokud máte nadúrodu a nevíte, jak zužitkovat meruňky, vsaďte na osvědčené meruňkové recepty. Zavařte si meruňkovou marmeládu nebo rychlý meruňkový kompot. Na oběd připravte meruňkové knedlíky nebo pečené meruňky s masem a k odpolední kávičce upečte zákusek s meruňkami. Zbyly vám z léta mražené meruňky? Využijte je na koláč, tradiční bublaninu a další recepty z meruněk.