Jak připravit ovocný salát

Připravit chutný salát z ovoce není nic složitého, stačí zkombinovat ty správné druhy, zamíchat a případně dochutit. 

Můžete si připravit buď rychlý salát bez zálivky, nebo vyzkoušet ovocný salát s jogurtem nebo mléčnou či smetanovou zálivkou. Pokud přidáte i trochu oříšků, müsli nebo ovesných vloček, zdravá snídaně nabitá vitamíny je na světě. Nebojte se použít zakysanou smetanu nebo řecký jogurt. Ovocný salát se smetanou obsahuje tuky, které jsou důležité pro vstřebávání některých vitamínů. Takový salát vás také zasytí na delší dobu a nebudete mít brzy hlad.

Jednoduché saláty z tropického ovoce

Zimní období s sebou nese i zvýšenou potřebu vitamínů a čerstvé ovoce je ideální a především přirozený způsob, jak jich do sebe dostat co nejvíce. Zapojte fantazii a namíchejte si báječný zimní ovocný salát, který vám dodá energii a posílí imunitu.

Přestože dnes je možné koupit prakticky jakékoliv ovoce kdykoliv během roku, je stále lepší využívat sezónní ovoce. Stejně jako jahody koupené v únoru nemají s těmi čerstvými letními nic společného, i tropické ovoce má svou dobu zrání. Právě zimní měsíce jsou ideální pro konzumaci teplomilných druhů ovoce- do salátu dejte ananas, pomeranče, papáju nebo mango. Ovocný salát s mangem bude přirozeně sladký a můžete jej kombinovat i s kousky kokosového ořechu. 

Pokud se chcete skutečně zahřát, připravte si ovocný salát s alkoholem. K ovoci se hodí sladká dezertní vína stejně jako ovocné likéry. K tropickému ovoci se také výborně hodí kokosový likér a za vyzkoušení stojí i ovoce v šampaňském, které ještě výrazní jeho chuť.

Sezónní ovocné saláty

Hlavní sezónou sladkého ovoce je u nás léto, kdy dozrávají meruňky, třešně, švestky, lesní plody i zahradní hrušky a jablka. Nezapomínejme ani na melouny, broskve nebo jahody, kterých je v létě všude plno. Využijte nízkých cen a snadné dostupnosti ovoce a připravte si ovocné saláty, které vás osvěží a skvěle doplní pitný režim. 

Pokud v parných dnech nemáte chuť na teplé jídlo, můžete si dopřát ovocný salát i místo oběda- stačí, když jej doplníte dalšími surovinami tak, aby obsahoval všechny potřebné živiny. Ovocný salát s ořechy obsahuje dost důležitých tuků a minerálů, jogurtová zálivka se postará o přísun bílkovin. Nebojte se vyzkoušet také zeleninový salát s ovocem, některé příbuzné druhy, jako jsou okurky a melouny, se kombinují velmi snadno.