Nejlepší titanové pánve pod drobnohledem v naší recenzi (zkušenosti & tipy)

Slyšeli jste chválu na titanové pánve a chtěli byste některou z nich vyzkoušet?

A v čem vlastně tkví výhody pánví z titanu?

V této recenzi na  pánve s titanovým povrchem porovnáme tři modely od značky Tefal, které se těší uživatelskému zájmu.

Jak se jednotlivé pánve liší, jaké mají vychytávky a jak se na nich připravuje jídlo?

V recenzi se pokusíme najít odpovědi i na to, zda mají tyto pánve nějaké nedostatky.

Má smysl zvolit některou z těchto variant?


Tefal TalentPro C6210452 24 cm

Tato titanová pánev od Tefalu je určena pro běžné použití. Jedná se o pánev klasického tvaru o rozměrech 24 cm, která je vhodná na všechny typy ohřevu včetně indukce.

Uprostřed je přítomen Thermo-Spot pro indikaci ideální teploty, takže vždy budete vědět, kdy suroviny na pánev vložit. Na to vás upozorní červený bod.

Pánev je vybavena nepřilnavým povrchem typu Titanium Excellence, který je poskládán ze šesti vrstev obohacených minerálními částicemi. Do tohoto povrchu tak klidně smíte zasahovat i ostrým kovovým náčiním.

Jedná se o klasickou univerzální pánvičku, na které připravíte klasické řízky, různé směsi i palačinky s tím, že do 175°C lze pánev použít i v troubě.

Má pánev Tefal TalentPro nějaké nedostatky?

Jako mínus bychom uvedli to, že pánev je bez pokličky, ale to je u těchto typů celkem běžné. Dále také, že rukojeť není odnímatelná, takže pro zapékání v například v menší troubě nemusí být pánvička příliš vhodná.

Jinak ale nabízí velice příznivý poměr mezi kvalitou a cenou, určitě lze ocenit praktický Thermo-Spot, nepřilnavý povrch i to, že je pánvička vhodná do myčky.

Výrobce:Tefal
Rozměry:Průměr 24 cm
Poklice:Ne
Povrch:Titanium Excellence
Mytí v myčce:Ano
VýhodyNevýhody
Thermo-SpotChybí poklice
Nepřilnavý povrch
Mytí v myčce
Vhodná na všechny typy ohřevu

Tefal Wok C6211952 28 cm

Wok pánev Tefal o průměru 28 centimetrů je určena pro kvalitní přípravu masa, zeleniny, rýže, těstovin, směsí i moučníků.

Miskovitý tvar s plochým dnem o průměru 17 cm zajišťuje dostatek místa pro přípravu pokrmu, a díky tomu také z varné plochy neklouže.

Pro komfortní přípravu jídla má samozřejmě zabudovaný Thermo – Spot. Nejen, že budete vědět, kdy je ten správný čas pro přidání surovin (tj. když pánev dosáhne teploty 180 °C), ale není nutno využívat ani velké množství tuku. Pokrmy se na povrchu nepřichycují, a můžete tak docílit zdravější přípravě jídla.

Zdraví a titanové pánve

Jelikož se tato recenze věnuje titanovým pánvím, je třeba zmínit charakter daného materiálu. Pánev značky Tefal z této recenze je tvořena dnem Induction z nerezové oceli a povrchem Titanium Excellence, který má skvělé antiadhezní vlastnosti.

Díky tomu se nemusíte o pánev příliš bát a být na ni extrémně opatrní. Neuškodí jí teplotní šoky, můžete na ni v klidu používat kovové náčiní a jídlo se vám na ní nepřipálí.

Bez problému ji lze mýt v myčce a použít na všechny běžné typy ohřevu včetně trouby, ovšem pouze do 175°C. Jako další výhody lze jmenovat ergonomickou rukojeť či nepřítomnost zdravotně závadných látek PFOA, olova či kadmia, které se bohužel v některých výrobcích tohoto typu stále vyskytují.

Nevýhodou je opět možný problém s dopékáním v menší troubě, díky tomu, že nemá odnímatelnou rukojeť. Dále pak, že nemá pokličku, která je nezbytná pro dušení. Jinak bychom ji mohli zhodnotit, že patří mezi kvalitní titanové pánve za dostupnou cenu.

Výrobce:Tefal
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Titanium Excellence
Typy ohřevu:Všechny včetně trouby (do 175°C)
VýhodyNevýhody
Minimální spotřeba tukuChybí poklice
Mytí v myčce
Thermo-Spot
Nepřilnavý povrch

Tefal 28 cm Chef's Delight G1220602

Pánev Chef’s Delight je poslední z řady titanových pánví Tefal, kterou si v této recenzi představíme.

I tato titanová pánev 28 cm v průměru se pyšní 4vrstvým nepřilnavým povrchem s dvojí vrstvou krytí. Povrch je navíc vyztužen minerálními prvky, což prodlužuje její životnost.

Disponuje i silným dnem z ocelového disku zvané Induction, které slouží k perfektnímu rozvodu tepla. Pokud se tážete, zda můžete do pánve zasahovat kovovými předměty, pak řekneme ano.

Tento model se hodí na elektrický, sklokeramický a plynový ohřev, ale i na indukci.

Pánev má Thermo-Spot, díky kterému připravíte pokrm při ideální teplotě

Thermo-Spot je praktický ukazatel, který se rozsvítí, když je pánev správně nahřátá. Prostorná a hluboká pánev má tvar, který maximálně využívá varné plochy. Krásný kameninový vzhled pánve si prostě nelze nezamilovat.

Údržba pánve je díky jejímu nepřilnavému povrchu velice jednoduchá. Nic nemusíte drhnout. Zda-li je vhodná do myčky výrobce neuvádí.

Výrobce:Tefal
Rozměr:28 cm
Poklice:Ne
Povrch:Titanium Pro
Vhodná do myčky:Neuvedeno
VýhodyNevýhody
Thermo-SpotChybí poklice
Vhodná na všechny typy ohřevu včetně trouby
Velikost


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Jak vidíte, titanovou pánev lze pořídit za velice příznivou cenu. Za odměnu se nám odvděčí dlouholetou službou. Pokud potřebujete pánev na smažení, pak bychom vám doporučili Tefal TalenPro, která začíná na příjemných 563 Kč za velikost 21 cm. Dostupné jsou i průměry 24 cm (kterou máme v recenzi), 26, 28, 30 a 32 cm.

⚡ Jaký typ pánve potřebujete?

Zde máte na výběr ze dvou variant, tj. univerzální nebo speciální. Univerzální pánve jsou, jak název napovídá, určeny k širokému spektru využití. Mezi ně bychom mohli zažadit i wok Tefal.

Dále je druhá skupina specifických pánví. Zde patří pánve grilovací, palačinkové, lívanečníky, placky aj. Jakou pánev z titanu potřebujete vy?

⚡ Jakou velikost pánve budete potřebovat?

To znamená, pro kolik osob budete nejčastěji vařit? Pro čtyřčlennou rodinu se nejčastěji doporučují pánve o průměru 26-28 cm. Ty také patří mezi nejprodávanější. Nejmenší titanové pánve začínají na 20 cm a největší mají i průměr přes 30 cm (největší jsou většinou wok pánve).

Vyhodnocení recenze titanových pánví

Titanové pánve z této recenze patří k osvědčené klasice, která rozhodně neurazí. Ba naopak. Titanový povrch Titanium Pro a Titanium Exellence odolává mechanickému oděru a lze na něj použít i ostré kovové nástroje.

Všechny pánve jsou vybaveny Thermo-Spotem, který detekuje ideální teplotu ke smažení. Ideální teplota je 180°C. Jakmile ji indikátor detekuje, zmizí viditelný nápis Thermo-Spot a celý kruh uprostřed pánve se zbarví do červena. V ten okamžik je ideální chvíle vložit na pánev pokrm tak, aby se usmažil co nejlépe.

Pokud navíc potřebujete titanovou pánev na indukci, můžeme vás potěšit, neboť všechny z uvedených modelů na indukci vhodné jsou.

Pokud bychom měli jmenovat hlavní nedostatky zmiňovaných pánví, je to například absence odnímatelné rukojeti. Ta by prospěla zejména u pánví vhodných do trouby.

Rovněž se nejedná o titanové pánve s poklicí, všechny jsou dodávány bez ní. Údržba je však u všech typů snadná, pánve mohou bez problému do myčky (až na pánev Tefal Chef’s Delight).

A jaký je favorit této recenze? Vzhledem k opravdu vypracovanému materiálu i vhodnosti pro všechny typy varných ploch a dostupné ceně by to mohla být pánev TelalPro o průměru 24 cm. Na druhou stranu pánev wok od Tefalu není k zahození, pokud hledáte univerzální pánev s vysokými stěnami.

Každý z modelů představuje dobrý poměr mezi cenou a kvalitou a jedná se o spolehlivé titanové pánve. Zkušenosti uživatelů s tímto materiálem jsou více než dobré.

Myslíte, že byste využili funkci Thermo-Spot?