Nejlepší čtvercové pánve: jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Máte rádi ryby, šťavnaté steaky nebo grilovanou zeleninu?

Nebo prostě jen sháníte kvalitní prostornou pánev, na kterou se budete moci spolehnout?

Hranaté pánve mají široké využití a pro přípravu smažených i grilovaných jídel jsou ideální.

Jak se v nich ale vyznat a na co si dát pozor?

Hranaté pánve jsou oblíbeným doplňkem každé moderní kuchyně. Jejich využití je široké, o čemž se můžete přesvědčit i v následující recenzi.

K čemu lze tyto pánve využít a jak vybrat tu nejlepší?

Lamart 23.5cm Iron LT1064

Tato smaltovaná čtvercová pánev z kvalitní litiny je určena především pro přípravu grilovaných pokrmů. Připravíte na ní ryby, maso i zeleninu a nemusíte se bát, že byste poškrábali povrch.

Smaltovaná litina je totiž velice odolná vůči mechanickému poškození a povrch je nepřilnavý, takže se na něm jídlo nepřichytává.

Výhodou této konkrétní litinové pánve je to, že ji lze použít i na zapékání v troubě. Vydrží totiž teploty až do 280°C.

Hranatá pánev Lamart má originální design

Vroubkované dno zajistí, že se pokrm připraví rovnoměrně, a to s minimálním použitím tuku.

Pánev o průměru 23,5 cm má hmotnost 2,2 kg, takže je do ruky poněkud těžší, ale to je pro kvalitní pánve tohoto typu naopak žádané.

Zákazníci tuto pánev v elegantním světlém provedení chválí hlavně kvůli přípravě steaků. Mínusem pak může být neodnímatelná rukojeť i absence poklice.

Výrobce:Lamart
Poklice:Ne
Povrchová úprava:Smalt
OhřevVšechny typy
VýhodyNevýhody
Minimální spotřeba olejeAbsence poklice
Odolný povrch
Možnost zapékání v troubě

Tefal 26x26cm Expertise C6204052

Na závěr si představme další čtvercovou grilovací pánev. Tentokrát se jedná o titanovou pánev Tefal, která vyniká skvělou tepelnou vodivostí. Pohodlně na ní ugrilujete maso, ryby i zeleninu.

Tato titanová čtvercová pánev je určena pro všechny typy ohřevu včetně trouby, tam  však pouze do 175 °C. Výhodou je tzv. Thermo Spot, který detekuje ideální teplotu k přípravě pokrmu.

Hranatá pánev Tefal dobře akumuluje teplo

Nepřilnavý povrch Titanum Excellence zajišťuje to, že se pokrm nepřichytí a navíc je velice odolný vůči poškrábání. Nevadí mu ani ostré kovové předměty.

Nevýhodou pánve může být nižší okraj či absence poklice.

Lidé si naopak chválí, že se pánev rychle rozpálí a poté dlouho drží teplo nebo že při přípravě pokrmů stačí použít minimum tuku.

Výrobce:Tefal
Materiál:Titan
Rozměry:26×26 cm
VýhodyNevýhody
Tepelná vodivostVyšší cena
Stačí minimum tuku
Thermo Spot


Tescoma 22x22cm PREMIUM 601262.00

Tato čtvercová pánev má na rozdíl od těch předchozích specifické využití. Je určena pro přípravu lívanců, volských ok nebo různých zeleninových placek a podobných pokrmů.

Díky nepřilnavému povrchu je to však velice dobrý pomocník, obzvláště pro větší rodiny.

Pánev je stabilní, tvořena z nerezové oceli a nepřilnavého keramického povrchu. S pánví se dle recenzí zákazníků snadno manipuluje.

Tato pánev na lívence není vhodná na indukci

Jednotlivá oka mají průměr 9 cm a nabízejí tak možnost připravit rovnoměrné lívanečky či volská oka.

Pánev lze mýt v myčce nebo jen přetřít například kuchyňskou papírovou utěrkou.

Nevýhodou je, že pánev není vhodná na indukční ohřev. Lze ji však využít  na elektrický, sklokeramický i plynový sporák.

Výrobce:Tescoma
Průměr:22×22 cm
Povrch:Teflon Classic
VýhodyNevýhody
Nepřilnavý povrchNevhodná pro indukci
Jednoduchá manipulace
Snadná údržba


ETA Piesta 2160, elektrická

V tomto případě se jedná o víceúčelovou elektrickou pánev, kterou lze používat plně bez použití tuků. Díky tomu je ideální k přípravě zdravých a dietních pokrmů kdekoliv, kde je k dispozici elektrická zásuvka.

Na pánvi lze smažit bez tuku, vařit, dusit i zapékat díky regulaci teploty. Povrchová úprava v podobě Nano Ceramic technologie by měla zajistit, že se jídlo nebude připékat, zesílené dno zase rovnoměrně vede teplo.

Rychlé příprava jídla zaručena

Výhodou jsou praktické gumové úchyty, skleněná poklice, odnímatelný termostat i možnost mytí v myčce.

Tato hranatá pánev s poklicí se používá na speciálním stojanu, který je opatřen protiskluzovými podložkami, aby se pánev dala použít kdekoliv na pracovní ploše.

Zákazníkům, kteří už ji vyzkoušeli, vyhovuje především její všestrannost, rychlost přípravy pokrmů i snadné ovládání.

Výrobce:ETA
Poklice:Ano
Povrch:Nano Ceramic
Mytí v myčceAno
VýhodyNevýhody
Nastavení teploty
Poklice
Smažení bez použití tuku


Často kladené otázky

⚡ Rozhoduje nejvíce cena?

Pokud jste si vyhlédli pánev na grilování, mohli bychom vám za velice dostupnou cenu doporučit pánev Lamart. Nejen, že ji pořídíte za skvělou cenu, ale její kvalita je taktéž ocenitelná.

Nebo vás více zaujal lívanečník? Jde sice o specifickou pánev s jednostranným použitím, ale zato je nenahraditelná.

Pečicí pánev ETA by mohla oslovit příznivce samostatné varné plochy. Pokud potřebujete pánev, která nebude závislá na sporáku, pak je tato pomocnice skvělou volbou. Můžete ji využít nejen doma, ale i na zahradě nebo kdekoliv na dovolené.

⚡ Ocenili byste, aby byla pánev vhodná i na zapékání v troubě?

K zapékání v troubě se hodí čtvercová grilovací pánev Lamart. K tomuto účelu smíte využít i grilovací pánev Tefal, která však odolává jen teplotě 175 °C.

⚡ Kterou z pánví uvedených v této recenze si zvolit?

Každá ze čtvercových pánví se zalíbí někomu jinému. Máte na výběr z širokého spektra využití, značek a materiálů. Dáváte přednost litině či titanu?

Závěrečné vyhodnocení recenze

Pokud si chcete pořídit prostornou hranatou pánev, s žádnou z těchto čtyř neuděláte chybu.

Jaké jsou hlavní výhody čtvercových pánví?

Grilovací pánve Tefal a Lamart mají kvalitní žebrovaný povrch zajišťující grilování pokrmů s minimem tuku, pánev Tescoma na lívance se zase snadno udržuje a je vhodná například pro rodiny s dětmi. Elektrická pánev ETA vyniká širokou možností využití.

Všechny použité materiály jsou vysoce odolné, pánve Lamart a Tefal lze využít i v troubě. Díky povrchu pánve ETA lze připravovat pokrmy i bez tuku a povrch pánve Tefal snese i ostré předměty.

Praktickou poklici na zapékání a dušení má jen elektrická pánev ETA, což je její výhoda oproti ostatním, ale díky Thermo Spotu u pánve Tefal zase připravíte jídlo za správné teploty.

Jednoduše řečeno, všechny tyto pánve mají svá pozitiva i lehké mínusy, ale určitě si zaslouží místo vedle dalších často používaných kuchyňských spotřebičů.

Důvěřujete spíše nepřinavému titanovému povrchu nebo lety osvědčené litině?