Recepty s vepřovým masem na paprice 6x jinak. Vyzkoušejte je všechny!

Sytě oranžové až červené koření  typické pro maďarskou kuchyni.

Samozřejmě paprika!

Podobně jako sůl je i paprika při vaření tak zvaně nad zlato.

Použijte ji společně s námi v chutných receptech na vepřové na paprice!

Výsledný pokrm můžete servírovat s celou řadou rozmanitých příloh.

Ať se rozhodnete pro těstoviny, rýži, nohy či knedlíky, vždy si pochutnáte!

Proč vařit na paprice?

Paprika patří společně solí a pepřem mezi celosvětově nejčastěji používané koření. Její výhodou je to, že kromě chuti a aroma dodá pokrmům také zajímavou barvu, v závislosti na tom, jak velké množství papriky použijete. Nejčastěji se paprika přidává do masitých pokrmů připravených nejen z masa vepřového, ale i hovězího, kuřecího či slepičího. Své uplatnění má ale rovněž v kombinaci s uzeninami, sýry či slaným pečivem.

Malá historie papriky

Paprika tak, jak ji známe, se získává ze sušených a umletých paprikových lusků. První zmínky o používání papriky pocházejí z Mexika z doby přibližně před šesti a půl tisícem let. K rozšíření papriky do jiných částí světa došlo až po objevení Ameriky během šestnáctého století.

Paprika není jen sladká a pálivá

Nejběžněji se setkáváme se dvěma druhy papriky, sladkou a pálivou nebo též ostrou. Existuje ale i paprika lahůdková, gulášová či uzená. V neposlední řadě je paprika, především ta sladká, také jednou ze základních složek různých předpřipravených směsí koření. Pamatujte si, že paprice nesvědčí přidávání do rozpáleného oleje, může dojít k tomu, že zhořkne.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.