Jak chutnají rumy značky Isautier s příchutí exotického ovoce?

Chcete ochutnat něco bombastického?

Vyzkoušejte Isautier Arrangé Banane Flambée rum (0,5 l), který je považován za jeden z nejlepších nápojů v zimním období.

Zahřejte se, užijte si sladkou chuť a zjistěte, jaké jsou zdravotní benefity rumu!

Pro milovníky rumu a sladkých banánů

Chuť a vůně banánového rumu Isautier je sladká s flambovaným nádechem. Rum se blíží chuti dezertů, proto se často používá jako ingredience do pečiva a sladkostí. 

Tento lahodný rum doporučujeme uchovávat v ledničce nebo mrazáku, jelikož nejlépe chutná vychlazený. 

Rum je také vhodný k přípravě originálních rumových koktejlů, které vás, v myšlenkách, přenesou na exotický ostrov. 

Složení: třtinový alkohol, voda, sirup z třtinového cukru, aroma banánů s flambovaným aroma, barvivo (E150b)
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,5 l

Co říkají o rumu ostatní?

Recenze Isautier Arrangé Banane Flambée rumu (0,5 l).
zdroj: monavislerendgratuit.com

Kde se vzaly Isautier rumy 

Historie rumu Isautier začíná již v roce 1832, kdy se dva bratři Isautierové usadili na Réunionu, ostrově, který leží východně od Madagaskaru. 

Původně začali bratři obchodovat s cukrem. V roce 1845 se ale rozhodli založit rodinný lihovar Isautier a diverzifikovali se na výrobu rumu. V průběhu let se prosadili po celém světě a značka se stala jednou z nejuznávanějších v oblasti rumových nápojů. 

Rumy bratrů Isautiérových jsou kvalitní a zajímavé tím, že jsou ochuceny nejrůznějším ovocem.  My jsme pro vás vybrali rum s banánovou příchutí, o kterém vám teď prozradíme víc.

Proč je rum dobrý pro vaše zdraví

Podívejme se konkrétněji na to, jak může rum prospívat tělesnému zdraví. 

1. Udržuje tělo v teple

V zimě se venkovní teploty často pohybují pod bodem mrazu. Chystáte-li se ven, dejte si skleničku rumu a zahřejte se uvnitř. Poté, co se napijete, ihned ucítíte, jak se rum uvnitř těla příjemně rozlévá a rozehřívá váš organismus.


2. Pomáhá proti nachlazení a kašli

Rum obsahuje antimikrobialní látky, které pomáhají v boji s infekcí, ničí bakterie a léčí kašel. 

Jelikož se nejedná o klasický lék, je vhodné se o této metodě léčby poradit se svým lékařem, který vám poskytne potřebné informace a pomůže určit správné denní množství rumu v době nemoci.

V žádném případě není tato metoda léčby určena osobám mladším 18 let!


3. Snižuje bolest svalů

Trpíte svalovými křečemi? Rum vám může od bolesti ulevit. 

Bolest, která se objevuje ve svalech, se také nazývá Přerušovaná klaudikace. Jedná se o druh bolesti, v různých částech lidského těla, která nastává, když omylem uděláte špatný nepřirozený pohyb nebo si sval natáhnete.


4. Slouží jako prevence srdečních chorob

Rum ředí vaši krev a pomáhá ke zdravějšímu a silnějšímu srdci. Snižuje také hladinu cholesterolu v těle a je dobrou prevencí proti onemocnění periferních tepen. 

Pokud pijete rum v mírném množství, můžete předejít infarktu a dalším srdečním onemocněním.  


5. Prodlužuje život 

Dle některých výzkumů pomáhá rum bránit vzniku duševních a zdravotních onemocnění. Pokud si tedy, s mírou, na rumu pravidelně pochutnáváte, můžete prodloužit svůj život o 3–5 let. 

Zaujaly vás zdravotní benefity rumu a rozhodli jste se jej zařadit do svého “nápojového lístku”? Máte rádi ovocné chutě? Pak není nic jednoduššího, než si nějaký výborný rum zakoupit

Co byste měli vědět, než začnete pít rum

Rum, v malém množství, má několik vlastností, které jsou zdraví prospěšné.

Při nadměrné konzumaci alkoholu ovšem vznikají jistá rizika, o kterých byste měli vědět. 

 • Obsahuje spoustu cukru: Konkrétně rum je vyráběn z cukrové třtiny, která má sladkou, travnatou chuť a obsahuje velkou dávku cukru. Rum je tedy vysoce kalorický alkohol.
 • Může poškodit játra: Jako jiné druhy alkoholu, také nadměrná konzumace rumu může velice zatížit vaše játra. Lidem, kteří požívají alkohol ve velké míře, hrozí větší riziko vzniku rakoviny jater a mnoha dalších onemocnění. 
 • Může poškodit centrální nervový systém: Toto poškození způsobuje nezřetelnou řeč a narušení běžné komunikace mezi mozkem a tělem. Může také dojít ke ztrátám vědomí, necitlivosti a brnění rukou a nohou. Nadměrná konzumace rumu a jiného alkoholu také zhoršuje paměť a způsobuje výkyvy nálad.
 • Snižuje sexuální výkonnost: Muži, kteří pijí často a příliš, trpívají erektilní dysfunkcí. Ženy, které často pijí, přicházejí o sexuální apetit.
 • Neprospívá fyzickému vzhledu: Lidé, kteří nadměrně pijí, jsou náchylní k obezitě, problémům s pletí, se zuby a celkově se o sebe přestávají starat.
 • Neprospívá trávení: Nadměrné pití alkoholu omezuje normální produkci trávicích enzymů a může ji dostat na abnormální úroveň. Nahromadění těchto enzymů je pro tělo toxické a vede k pankreatitidě, což je zánětlivé onemocnění slinivky břišní.

Rum není určen:

 • těhotným a kojícím ženám
 • osobám s oslabeným imunitním systémem
 • lidem, kteří užívají léky
 • osobám, které mají sklon k závislosti na alkoholu
 • dětem 

Často kladené otázky

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz v článku? Možná ji najdete v níže uvedených odpovědích na nejčastěji kladené otázky.

⚡ Je zdravé pít rum?

V malém množství má rum prokazatelně pozitivní účinky na lidský organismus. Například snižuje riziko infarktu a mozkových příhod, které jsou způsobeny ucpanými tepnami, a to až o 10–15 %. 

⚡ Je rum zdravější než vodka?

Hlavní rozdíl mezi vodkou a rumem je v tom, že vodka je méně kalorická, jelikož rum obsahuje šťávu z cukrové třtiny. Na druhou stranu, z malého množství rumu určitě nepřiberete.

⚡ Kolik rumu můžu vypít, aby to bylo bezpečné?

Nejrůznější výzkumy naznačují, že muži i ženy, kteří konzumují jeden nebo dva malé pohárky alkoholického nápoje denně, mají nižší úmrtnost na ischemickou chorobu srdeční než abstinenti. 

Přiměřeným množstvím alkoholu u muže je 20–40 g alkoholu denně. U žen je to 10–30 g.

Nadměrný příjem jakékoliv látky je jednoduše kontraproduktivní. 

Proto, než začnete uvažovat o požívání rumu Isautier nebo jiného alkoholu, zamyslete se, z jakého důvodu pijete a správně regulujte množství nápoje. 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.