Nejlepší recepty do horkovzdušné fritézy: inspirujte se!

Zajímá vás, jak se dá využít horkovzdušná fritéza? Receptů na jídla je spousta. 

Jde o univerzální hrnec, který poskytuje nejen zdravý způsob smažení, ale také pečení.

Co všechno v něm vykouzlíte?

Pojďte se podívat na nejoblíbenější recepty z horkovzdušné fritézy!

Nápady na recepty z horkovzdušné fritézy se nám to přímo hemží, co? A to jich je jen pouhá píď.

Co je vlastně horkovzdušný hrnec a jak funguje?

Možná jste už o pojmu zdravé fritování slyšeli. A třeba je to pro vás novinka. Horkovzdušný hrnec je elektrospotřebič, který funguje na bázi horkého cirkulujícího vzduchu. Ve zkratce tedy lze říci, že využívá tzv. konvekce, což je v českém překladu proudění. Jde tedy o malou troubu. Princip je zcela jednoduchý, že?

Docílíte stejného mechanismu jako u smažení v oleji s tím rozdílem, že v horkovzdušném hrnci využijete až o 80 % méně oleje. Obrovskou výhodou také je, že po smažení nezůstává zápach z přepáleného tuku.

Jaké jsou další výhody horkovzdušné fritézy? 

Kromě omezení značného množství přepáleného tuku si můžete vynachválit i rychlost přípravy. Nejen, že u hrnce nemusíte stát a čekat, ale mezitím, co se jídlo smaží, se můžete věnovat jiným věcem. 

Já osobně nejvíce oceňuji, když nemusím nahřívat celou troubu. Pokud chci něco málo upéct, je to během chvilky. A navíc je ušetřená i elektrická energie.

Pokud ještě horkovzdušný hrnec nemáte, doporučujeme, abyste jeho výběr pečlivě zvážili. Zejména aby vám vyhovovala i jeho velikost, respektive objem. Skvělý bonus je, pokud jsou k němu i další příslušenství, třeba v podobě plechu na pečení.

Více se dočtete v recenzi horkovzdušných fritéz, která sděluje všechny potřebné informace vedoucí k výběru toho správného výrobku. 

Napište, jak vám to smažení a pečení v horkovzdušném hrnci jde. A jestli máte své osvědčené recepty na jídla v horkovzdušné fritéze, podělte se.

Ať vám chutná!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.