Moje reálné zkušenosti s robotickými vysavači My-concept. Jak vybrat toho nejlepšího pomocníka?

Úklidem trávíme mnohdy i hodiny týdně.

Proč si tento čas neušetřit? Můžete si pořídit pomocníka, který vysaje i vytře za vás!

Jak si jej ale vybrat, abyste byli opravdu spokojeni?

Od toho tu je naše recenze těch nejlepších robotických vysavačů od MyConcept.

TOP 3 robotické vysavače v naší recenzi

MyConcept VR2020 3v1

Naše hodnocení★★★★★

od 5000 Kč

Zobrazit nabídku

MyConcept VR3205 3v1

Naše hodnocení★★★★★

od 9000 Kč

Zobrazit nabídku

MyConcept VR3110 2v1

Náš tip!

Naše hodnocení★★★★★

od 8000 Kč

Zobrazit nabídku

MyConcept VR2020 3v1

Klady
 • Vysávání i vytírání
 • Poměr cena výkon
 • Mobilní aplikace v češtině
 • Dobrá orientace
 • Spolehlivá navigace
 • Design vysavače
 • Uspokojivé vybavení
 • Funkce UVC
Zápory
 • Hlučnější (TURBO výkon)
 • Menší nádoba na vodu
 • Bez vytíracího válečku
 • Menší výdrž baterie
5 000 Kč orientační cena
Výdrž baterie 3.5/5
Hlučnost provozu 3/5
Velikost nádoby na vodu 3/5
Kvalita úklidu 4.5/5
Příslušenství 3.5/5
Celkové hodnocení 3.7/5

Robot je vybaven navigační technologií GyroTec 2.0, díky které je zajištěna dokonalá orientace i náročných podmínkách. Vysavač má velká kolečka, se kterými překonává prahy dveří a další překážky, a to až do výšky 1,5 cm. Navíc je v balení přiložený magnetický proužek (sloužící jako virtuální zeď), se kterým můžete označit místa, která nechcete, aby vysavač vysával. Můžete tak například ohraničit okraj schodů, aby robot nespadl. Koukněte na malý test vysavače VR2020!

Robotický vysavač má dva zásobníky, se kterými může vysávat i vytírat. První zásobník na vysávání má kapacitu 300 ml a vysaje tak bez problémů i větší byty. Druhý zásobník s kapacitou 100 ml slouží k mopování. Po připojení mopovacího modulu můžete vysávat i vytírat současně, avšak funkci vysávání můžete vypnout. Modul mopu je vyroben z měkké tkaniny z mikrovlákna, takže při vysávání podlahu i vyleští. Do vytíracího zásobníku můžete přidat desinfekční prostředek, čímž docílíte čisté podlahy bez bakterií. Tkaninu můžete jednoduše odejmout a vyprat v pračce.

Dále je vybaven sterilizační technologií UVC. Má ultrafialové záření (typu C), které narušuje buněčnou strukturu DNA bakterií, virů a plísní a zabraňuje jejich dalšímu množení. Režim sterilizace lze použít výhradně s nasazenou nádobou na prach (zásobník na vysávání), jelikož se vypne vysávání, sníží se rychlost pohybu o polovinu a zároveň se sníží rychlost hlavního i bočních kartáčů.

UVC technologie u robota MyConcept.
Zdroj: my-concept.cz

Výhodou je, že při vysávání můžete vložit aroma tablety do přihrádky tomu určené. Během vysávání se pak eliminují nepříjemné pachy z usazeného prachu a jiných nečistot a místnost zůstane příjemně provoněná. Tyto aroma tablety nejsou součástí balení.

Vysavač má zabudovaný vysoce výkonný digitální motor BLDC s velkým sacím výkonem. Výkon dosahuje až 2 200 Pa. Můžete zvolit ze 3 úrovní výkonu, který lze podle potřeby nastavit ručně.

Napájení je prostřednictvím Li-Ion baterií s kapacitou 2 600 mAh, což umožňuje na jedno nabití až 120 minut nepřetržitého úklidu. Baterie disponuje dlouho životností, vysokým výkonem, stabilním cyklem a bezpečností.

Obsahuje spirálový kartáč CARPET s kombinací štětin a gumových čepelí. Je vhodný pro všechny typy podlah i na koberce. Všechny nečistoty se i z okrajů kartáče soustředí do střední části vysavače, kde jsou následně nasáty do zásobníku na prach. Boční kartáče slouží k tomu, aby byl robot uklízel v širší vzdálenosti a vyčistil tak i těžko přístupná místa.

Kartáč robotického vysavače VR2020.
Zdroj: my-concept.cz

Kartáč CARPET je také vhodný pro funkci Turbo. Tato funkce se aktivuje, jakmile vysavač najede na koberec. Automaticky tak zvýší sací výkon na maximum a jakmile se vrátí na tvrdý povrch, navrátí se mu původní výkon.

Robotický vysavač VR2020 můžete ovládat dvěma způsoby. Buď pomocí mobilní aplikace Concept Home, která je zdarma, nebo prostřednictvím dálkového ovladače. Díky mobilní aplikaci můžete úklid řídit odkudkoli a sledovat robotův výkon, i když zrovna nejste doma.

Na výběr máte 4 režimy čištění – Auto SMART (vysavač uklízí efektivně a systematicky v řadách po prostoru a nakonec uklidí podél stěn), Local TURBO (vysavač se pohybuje po spirále a vysává s maximálním výkonem v určité oblasti), obvodový režim (vysavač se zaměří na dokonalý úklid podél stěn), manuální režim (vysavač uklízí přesně tam, kde chcete, aby uklízel).

Režimy vysávání u robotického vysavače.
Zdroj: my-concept.cz

Pomocí funkce TURBO bude vysavač vysávat s maximálním výkonem a během chvíle dosáhnete dokonalého úklidu. Pomocí funkce INTENSIVE vysavač provede nastavený program 2x za sebou a v režimu perimetru navíc s maximálním výkonem. Pomocí funkce SILENT vypnete všechna hlasová hlášení, aby vás vysavač nerušil.

Seznamte se s robotickým vysavačem v naší videorecenzi:

Concept VR2020 - ukázka robotického vysavače k recenzi na AZrecepty.cz

Vysavač je vybaven třístupňovým filtračním systémem TripleAirClean s HEPA filtrem 13, díky kterému eliminuje až 99,9 % nečistot, virů a bakterií. Je tedy vhodný i pro alergiky, což vnímáme jako velkou výhodu.

Obsah balení

dálkové ovládání
2x textilie na vytírání
1x HEPA filtr + pěnový filtr
1x magnetický pásek
1x adaptér
1x čisticí kartáček
2x levý a pravý kartáček
1x střední rotační „V“ kartáč
1x závěsný zásobník na vodu
1x kryt hlavního kartáče s ocelovým drátem

Technické parametry

ParametrHodnota
Příkon30 W
Napětí akumulátoru14,4 V
Napětí nabíjecího adaptéruAC 220-240 V, DC 19 V
Hlučnost56 – 68 dB
Baterie2600 mAh, Li-Ion
Doba provozu120 min
Doba úplného nabití4-5 hod
Frekvenční rozsah2,4 – 2,4835 GHz
Výkon vysílače (max.)18 dBm

MyConcept VR3205 3v1

Robotický vysavač VR3205 je vybaven skvělou laserovou navigací LaserTec 2.0, se kterou získá dokonalou orientaci. V první řadě vysavač naskenuje vaší domácnost a poté si vytvoří přesnou mapu pro plánování úklidu. Robot se tak dokonale orientuje v prostoru, nepřejíždí opakovaně místa, která již uklidil a výrazně tak zkrátí dobu úklidu. Díky tomu si také perfektně poradí se všemi druhy podlahových krytin i se členitými prostory. Má velká kola a silný motor, který překoná dveřní prahy a jiné překážky, a to až do výšky 1,8 cm. Jakmile vysavač dokončí úklid, automaticky se sám vrátí do nabíjecí stanice.

Robotický vysavač s technologií LaserTec.

Robot si hravě poradí se suchým i mokrým úklidem. Má totiž dva zásobníky. První zásobník s kapacitou 600 ml slouží pro klasické vysávání. Druhý zásobník s kapacitou 300 ml slouží k mopování. Kombinací obou zásobníků docílíte dvou úklidů najednou v rekordním čase. Výhodou je, že lze průtok vody nastavit pomocí mobilní aplikace na nízkou, standardní nebo vysokou úroveň podle znečištěné podlahy. Funkci vysávání můžete samozřejmě vypnout, aby vysavač pouze vytíral. Zásobník na vytírání je osazen textilií z mikrovlákna, která na sebe váže nečistoty a během vysávání také leští podlahu. Po úklidu ji můžete odejmout a vyprat v pračce.

Navíc můžete do mopovací nádoby přidat desinfekční prostředek, díky čemuž budou vaše podlahy nejen dokonale čisté, ale také desinfikované.

Výhodou tohoto typu vysavače je, že mu budete hladce rozumět. Tento pomocník totiž mluví v českém jazyce. Dále lze nastavit slovenský, anglický, polský a maďarský jazyk.

Robotický vysavač je vybaven UVC sterilizační LED technologií, kterou lze ovládat přes mobilní aplikaci a výhradně s nasazeným zásobníkem na prach (zásobníkem na vysávání). Ve chvíli, kdy vysavač sterilizuje, vypne se sání, zmenší rychlost pohybu na polovinu a zároveň se sníží otáčky hlavního i bočních kartáčků. UVC světlo lze aktivovat také během standardního úklidu. Technologie vysílá ultrafialové záření (typu C), díky které je narušena buněčná struktura DNA bakterií, virů, plísní a dalších mikrobů a brání jejich dalšímu množení. S tímto vysavačem máte jistotu dokonalé čisté podlahy bez použití chemických prostředků.

Vysavač VR3205 se pyšní funkcí Y-WASH, což je efektivní způsob vytírání, při kterém se pohybuje v „Y“ trajektorii. Takže každý kousek podlahy robot přejede opakovaně a účinně tak odstraňuje zaschlé skvrny, špínu a jiné nečistoty.

Pyšnit se může také pokročilým filtračním systémem TripleAirClean, což je třístupňová filtrace s HEPA filtrem 13. Dokáže ze vzduchu odstranit až 99.9 % částic, včetně virů a bakterií. Vysavač je tedy vhodný i pro alergiky.

Robotický vysavač je poháněn digitálním BLDC motorem, jenž je vysoce výkonný a oproti běžným motorům je tichý, spolehlivý, má delší životnost a je energeticky úsporný. Má vysokou sací sílu, která dosahuje 3 300 Pa. Nabídne vám 3 úrovně výkonu, které se mění podle toho, jaký režim úklidu spustíte.

Napájen je Li-Ion baterií LG BYD s kapacitou 5200 mAh, se kterou vysavač uklízí na jedno nabití až 250 minut. Jakmile kapacita baterie klesne pod 15%, automaticky se robot vrátí do nabíjecí stanice.

Tento vysavač obsahuje dva hlavní kartáče – CARPET a HARDFLOOR a dva boční kartáčky. Hlavní kartáče můžete měnit podle druhu vysávaného povrchu. Boční kartáčky rozšiřují uklízený prostor a vysavač tak dokonale uklidí i v těžko přístupných místech, okolo stěn a v rozích. Jak už název napovídá, Carpet kartáč je vhodný na všechny druhy podlah, a to včetně koberců. Hardfloor je vhodný především na tvrdé podlahy.

Druhy kartáčů u robotického vysavače VR3205.
Zdroj: my-concept.cz

Pomocí funkce Carpet Turbo vysavač perfektně uklidí koberce. Tato funkce se aktivuje ve chvíli, kdy vjede na koberec a automaticky zvýší sací výkon na maximum. Po návratu na podlahu se výkon opět vrátí do původního stavu. Koukněte na malý test vysavače VR3205!

Další výhodou je vybavenost TOF senzorem, díky kterému má robot perfektní orientaci podél zdí a současně chrání nábytek i vysavač před poškozením. Během provozu si totiž udržuje mírný odstup od všech překážek, a nedochází tak k nárazům.

Seznamte se s robotickým vysavačem v naší videorecenzi:

Concept VR3205 - ukázka robotického vysavače k recenzi na AZrecepty.cz

Ovládat jej můžete pomocí mobilní aplikace Concept Robot, která je zdarma a v češtině. Prostřednictvím aplikace můžete robota ovládat odkudkoli, naplánovat úklid a sledovat jeho výkon v reálném čase. Aplikace nabízí chytrou funkci ROOMPLAN, se kterou můžete nastavit přesný časový plán úklidu pro každou místnost či zónu. Vysavač se v nastavený čas spustí, uklidí a poté se vrátí do dokovací stanice. Druhou možností je ovládání pomocí dálkového ovladače.

Co když se robot během úklidu vybije? I na toto výrobce myslel a vybavil robota funkcí Total Surface. Pokud se během úklidu vybije, automaticky vyhledá nabíjecí stanici a po opětovném nabití automaticky dokončí rozdělaný úklid.

Funkce Total Surface u robota MyConcept.
Zdroj: my-concept.cz

Další funkci, kterou vysavač nabízí, je funkce kompletního automatického úklidu. Jedná se o režim, při kterém vysavač prohledá a vygeneruje mapu, kterou si následně rozdělí do menších zón. Každou zónu pak důkladně vysaje podél stěn a poté v linkách uklidí zbylé prostory.

Funkce kompletního úklidu robotického vysavače.
Zdroj: my-concept.cz

Navíc si můžete definovat a pojmenovat až 10 zón včetně těch zakázaných. V každé zvolené zóně pak robot uklidí nejprve podél stěn a následně zbylé prostory. Výhodou je, že si můžete zakázat určité oblasti, které nechcete, aby robot uklízel. Pro zvýšení efektivity úklidu můžete využít přídavné funkce – DOUBLE (robot zopakuje úklid podruhé) a TURBO (robot uklízí na nejvyšší výkon).

Funkce na zóny úklidu u robotického vysavače.
Zdroj: my-concept.cz

S robotem můžete uklízet i menší plochy díky lokálnímu režimu, který spustíte přímo na těle vysavače. Provede tak dvojí úklid v oblasti 2 x 2 m na střední sací výkon se středem ve své startovací poloze. Pro pečlivější úklid určete na mapě bod a aktivujte úklid v TURBO režimu. Automaticky tak přejede na určené místo a provede dvojí úklid s maximálním výkonem v oblasti 1,5 x 1,5 m.

Na vysavači můžete aktivovat tichý režim, díky kterému se vypnou všechna hlasová oznámení a nebude vás tak robot rušit. Akorát během tohoto režimu nebude provádět naplánovaný úklid.

Obsah balení:

1x dálkové ovládání
2x textilie na vytírání
3x HEPA filtr + pěnový filtr
1x adaptér
1x čisticí kartáček
2x levý a pravý kartáček
1x HARDFLOOR kartáč
1x CARPET kartáč
1x elektricky ovládaný zásobník na vodu
1x kryt hlavního kartáče, vhodný pro HARDFLOOR kartáč
1x kryt hlavního kartáče s ocelovým drátem, vhodný pro CARPET kartáč

Technické parametry:

ParametrHodnota
Příkon50 W
Napětí akumulátoru14,52 V
Napětí nabíjecího adaptéruAC 220-240 V
Hlučnost60 – 70 dB
Baterie5200 mAh, Li-Ion
Doba provozu250 min
Doba úplného nabití4-5 hod
Frekvenční rozsah2,4 – 2,4835 GHz
Výkon vysílače (max.)18,5 dBm

MyConcept VR3110 2v1

Klady
 • Vysávání i vytírání
 • Spolehlivá orientace v prostoru
 • Kvalitní úklid
 • Mobilní aplikace v češtině
 • Mluví v češtině
 • Bohaté příslušenství
 • Nízká hlučnost při provozu
 • Výkon a výdrž baterie
 • Perfektní vysávání koberců
Zápory
 • Malá nádoba na vodu
 • Občas má problém najít nabíjecí stanici
 • Nelze nastavit dávkování vody
8 000 Kč orientační cena
Výdrž baterie 4.5/5
Hlučnost provozu 4/5
Velikost nádoby na vodu 3/5
Kvalita úklidu 4.5/5
Příslušenství 5/5
Celkové hodnocení 4.5/5

Robotický vysavač VR3110 je vybavený laserovou navigací LaserTec 2.0, se kterou robot dokonale naskenuje vaši domácnost a vytvoří přesnou mapu pro plán úklidu. S touto navigací se pohybuje a orientuje v prostoru s maximální přesností a nepřejíždí již uklizená místa opakovaně, čímž razantně zkrátí dobu úklidu. Poradí si s jakýmkoli druhem podlahy i v členitých prostorách. Má velká kola a silný motor, takže snadno překoná dveřní prahy a překážky až do výšky 1,8 cm. Poté, co dokončí úklid, automaticky se vrátí do své nabíjecí stanice.

Robotický vysavač MyConcept VR3110.

I tento vysavač je vybaven dvěma zásobníky, které umožňují suchý i mokrý úklid. První zásobník má kapacitu 600 ml a slouží jako zásobník na prach při vysávání. Druhý zásobník s kapacitou 100 ml slouží jako nádoba na vodu pro vytírání. Pokud nasadíte mopovací modul, robot může vysávat i vytírat současně, a vy tak docílíte dvou úklidů v rekordním čase. Funkci vysávání lze samozřejmě vypnout, aby robot pouze mopoval. Zásobník na vytírání je osazen textilií z mikrovlákna, která během úklidu může také podlahu vyleštit. Po úklidu ji lze snadno odejmout a vyprat v pračce.

Do zásobníku na vodu navíc můžete přidat jakýkoli desinfekční prostředek a robot vaše podlahy nejen skvěle vyčistí, ale také desinfikuje. Robot navíc disponuje pokročilým filtračním systémem TripleAirClean, což je třístupňová filtrace s HEPA filtrem 13. Ten dokáže ze vzduchu eliminovat až 99,9 % částic, bakterií a virů. Robotický vysavač VR3110 je tedy vhodný i pro alergiky.

S tímto vysavačem se nemusíte bát, že byste mu nerozuměli. Mluví totiž v českém jazyce. Kromě češtiny lze nastavit i slovenštinu, angličtinu, polštinu a maďarštinu.

Poháněný je digitálním bezkartáčovým stejnosměrným BLDC motorem, jenž je vysoce výkonný, tichý, spolehlivý, s delší životností a je energeticky úsporný. Má vysokou sací sílu, která dosahuje 3 300 Pa. V nabídce máte 3 úrovně výkonu, které se mění podle toho, jaký režim úklidu spustíte. Měnit můžete i sací výkon.

Napájený je kvalitní Li-Ion baterií LG BYD s kapacitou 3200 mAh, se kterou robot uklízí až 180 minut na jedno nabití. Ve chvíli, kdy kapacita baterie klesne pod 15 %, vysavač se automaticky sám vrátí do nabíjecí stanice.

Za velké plus považujeme vybavenost třemi hlavními kartáči – CARPET, HARDFLOOR a PET a dvěma bočními kartáčky. Hlavní kartáč můžete měnit podle toho, jaký povrch chcete uklízet a boční kartáčky rozšiřují oblast vysávání, čímž zajišťují dokonalý úklid podél stěn, v rozích místnosti a v těžce dostupných místech. Kartáč Carpet je spirálovitý kartáč tvořený kombinací štětin a gumových lamel, který se hodí na všechny typy podlah i na koberce. Kartáč HardFloor má měkký povrch se speciálními vlákny, tudíž se hodí především na tvrdé podlahy. Kartáč Pet je spirálovitý kartáč osazený gumovými lamelami a hodí se zejména pro domácnosti s domácími mazlíčky. Zachycuje totiž i ten nejjemnější prach, zvířecí srst nebo vlasy, aniž by docházelo k namotávání na kartáč.

Druhy kartáčů u robotického vysavače VR3110.
Zdroj: my-concept.cz

Pokud máte na vysavači nainstalovaný kartáč Carpet, můžete využít funkci Carpet. Ta se aktivuje ve chvíli, kdy robot vjede na koberec. Následně se automaticky zvýší jeho sací výkon na maximum. Po návratu na tvrdou podlahu se jeho výkon vrátí na původní.

Další předností vysavače je jeho vybavenost speciálním TOF senzorem, který zajišťuje perfektní orientaci podél zdí, nábytku a jiných překážek. Během provozu si od všech překážek drží mírný odstup a nedochází tak k nárazům. Nahlédněte na malý test robotického vysavače VR3110.

Seznamte se s robotickým vysavačem v naší videorecenzi:

Concept VR3110 - ukázka robotického vysavače k recenzi na AZrecepty.cz

Stejně jako u předchozích vysavačů, i tento lze ovládat dvěma způsoby. Buď přes mobilní aplikaci Concept Robot, která je česky a zdarma, a se kterou lze vysavač ovládat odkudkoli a sledovat jeho výkon, když zrovna nejste doma. Druhou variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače.

S chytrou funkcí ROOMPLAN můžete plánovat váš úklid do posledního detailu. Díky aplikaci můžete úklid nastavit pro každou místnost podle sebe. Určíte přesný časový plán úklidu a režim úklidu. Robot se pak v nastavený čas automaticky spustí, provede úklid a následně se vrátí do dokovací stanice.

Funkce roomplan na plánování úklidu.
Zdroj: my-concept.cz

A co když se robot během úklidu vybije? Díky funkci Total Surface se nemusíte bát, že si vysavač neporadí s úklidem větších prostor. Pokud se během úklidu vybije, automaticky vyhledá svou dokovací stanici, nabije se a poté se automaticky vrátí k rozdělanému úklidu přesně tam, kde skončil.

Funkce total surface pro úklid větších ploch.
Zdroj: my-concept.cz

Vysavač má režim kompletního automatického úklidu, při kterém si robot vygeneruje mapu, kterou si následně rozdělí na menší zóny. Každou zónu pak důkladně vysaje nejprve podél stěn a následně v liniích vysaje zbylé prostory.

Režim kompletního automatického úklidu u robotického vysavače.
Zdroj: my-concept.cz

Dalším režimem je zónový úklid. Ten slouží k tomu, abyste si v mobilní aplikaci definovali a pojmenovali až 15 zón (i zakázané). Robot pak ve zvolené zóně uklidí stejně jako při režimu automatického úklidu. Výhodou je, že můžete vyznačit i zakázané zóny, které vysavač nebude smět uklízet (např. oblast s kobercem). Pro zvýšení efektivity úklidu můžete využít další přídavné funkce – DOUBLE (robot zopakuje úklid ve stejných liniích ještě jednou) a TURBO (zvýší se sací výkon na nejvyšší).

Funkce zónového úklidu pro plánování úklidu v jednotlivých místnostech.
Zdroj: my-concept.cz

Další funkcí, kterou robot nabízí je lokální režim, který slouží pro úklid menších prostor. Spustit se dá přímo na těle vysavače. Robot tak provede úklid v oblasti 2 x 2 m, se středem ve své startovací poloze. Pokud chcete provést pečlivější úklid, můžete v aplikaci určit bod na mapě a zde aktivovat úklid v TURBO režimu. Robot pak najede na určené místo a provede úklid v TURBO režimu v oblasti 1,5 x 1,5 m.

Skvělý je tichý režim pro ty, kteří preferují tichý úklid bez hlasových oznámení. Můžete tak provádět úklid při sledování svého oblíbeného pořadu. Akorát během tichého režimu nebude robot provádět naplánovaný úklid.

Obsah balení:

1x Nabíjecí stanice – délka přívodního kabelu 150 cm
1x CARPET hlavní kartáč
1x HARDFLOOR hlavní kartáč
1x PET hlavní kartáč
2x HEPA filtr 13 + pěnový filtr
1x Dálkové ovládání s displejem
1x Čisticí kartáček
4x boční kartáč
1x textilie na vytírání + 1x náhradní

Technické parametry:

ParametrHodnota
Příkon50 W
Napětí akumulátoru14,4 V
Hlučnost60 – 70 dB
Baterie3200 mAh, Li-Ion
Doba provozu180 min
Doba úplného nabití4 hod
Frekvenční rozsah2,4 – 2,4835 GHz
Výkon vysílače (max.)18,5 dBm

Často kladené otázky

Mluví robotický vysavač v českém jazyce?

Česky mluví pouze robotické vysavače s laserovou navigací – tedy model VR3205 a VR3110.

Kam lze umístit napájecí stanici?

Dokovací stanici lze umístit kamkoli ke stěně tak, aby ji robot neodsunul. Je nutné, aby byla při provozu stále zapojena do zásuvky. Stanici není potřeba nijak upevňovat, jelikož má protiskluzové podložky.

Jak lze spustit UVC lampu?

UVC sterilizační technologii má pouze model VR2020 a VR3205. Spustí se automaticky při vložení zásobníku na prach. S mopovacím modulem tato technologie spustit nelze.

Lze se připojit k vysavači přes více mobilních zařízení?

Ano, v aplikaci kliknete na více -> informace o vysavači -> ikonka tužky -> sdílení mezi členy domácnosti.

Lze přikoupit náhradní příslušenství?

Ano, na stránkách výrobce my-concept.cz lze přikoupit náhradní komponenty.

Můžu do zásobníku na vodu přidat saponát či jiný dezinfekční prostředek?

Ano, do mopovacího modulu můžete přidat desinfekční prostředek. Docílíte tak čistého a voňavého výsledku.

Závěrečné shrnutí recenze robotických vysavačů

Doufáme, že vám naše recenze automatických vysavačů od MyConcept pomohla k lepšímu výběru toho nejlepšího pomocníka na úklid. Zde vám uvádíme srovnávací tabulku pro ještě lepší přehled funkcí a vymožeností.

MyConcept VR2020MyConcept VR3205MyConcept VR3110
NavigaceGyroskopickáLaserováLaserová
Sterilizační UVC lampaANOANONE
Funkce vytírání Y-WASHNEANONE
Funkce ROOMPLANNEANOANO
Funkce Carpet TURBOANOANOANO
Tichý režimNEANOANO
Zásobník 2v1 (prach + voda)NEANONE
VytíráníANOANOANO
Kapacita prachového zásobníku600 ml600 ml600 ml
Kapacita mopovacího zásobníku100 ml300 ml100 ml
Typ motoruBLDCBLDCBLDC
Sací síla2200 Pa3300 Pa3300 Pa
Kapacita Li-Ion baterie2600 mAh5200 mAh3200 mAh
Výdrž baterie120 minut250 minut180 minut
TOF senzorNEANOANO
Senzor proti pádu a nárazuANOANOANO
Vyměnitelné kartáčeCARPETCARPET, HARDFLOORCARPET, HARDFLOOR, PET
Ovládání pomocí aplikace/dálkové ovládáníANO/ANOANO/ANOANO/ANO
Typ filtruHEPA H13HEPA H13HEPA H13
Překonání překážky do výše1,5 cm1,8 cm1,8 cm
Doba nabíjení240 minut240 minut240 minut
Hlučnost55 – 64 db60 – 70 db60 – 70 db
Cena (cca)od 5 000 Kčod 9 000 Kčod 8 000 Kč

Pokud bychom měli vybrat ten nejlepší robotický vysavač, zvolíme všechny tři. Každý model má své specifikace a každému se do domácnosti hodí jiný. Kdybychom ale vybírali vysavač pro nenáročné, sáhli bychom po MyConcept VR2020. Tento model splňuje vše, co se od pomocníka na úklid očekává a odvede vždy skvělý úklid.

Pro ty, kteří hledají zlatou střední cestu, bychom doporučili model MyConcept VR3110. Pro náročnější uživatele doporučujeme MyConcept VR3205. Nakonec musíme dodat, že jsou námi uváděné modely vysavačů velmi oblíbené, neboť splňují kritéria pro dokonalý úklid a lze jim tak vytknout velice málo.

Jaký typ robotického vysavače byste si vybrali? Podělte se s námi do komentářů. 🙂