Výborné recepty na polévky na Vánoce na jednom místě! Pochutnejte si, než rozbalíte dárky

Polévka by na Vánoce prostě neměla chybět!

Zejména proto, že má za úkol vzbudit chuťové buňky a připravit žaludek na další chod.

Dle tradice se do polévek přidávají i kroupy a luštěniny, především pak hrách. Tím byl zajištěn dostatek peněz a úrody na další rok.

Inspirujte se následujícími recepty na vánoční polévky!

(NE)tradiční vánoční tradice ve světě

 1. Vánoční kuře
  Vánoce jsou především o jídle a v Japonsku je toto jídlo spojeno se třemi písmeny: KFC. Lidé se hrnou do amerického řetězce rychlého občerstvení KFC, aby jedli smažené kuřecí maso. Tradice pojídání „(smaženého) vánočního kuřete“ sahá až do marketingové kampaně v roce 1974.
 2. Šťastná čísla
  Od konce 19. století rozdává španělská národní loterie největší možnou výhru v loterii. To se stalo obrovskou společenskou událostí a obvykle 22. prosince se lidé scházejí s desítkami losů v ruce, každý ve velké naději, že budou jedním ze šťastných výherců.
 1. Vánoční poleno
  V případě, že nejste příznivci vánočních stromků, můžeme vás zaujmout tradice vánočního polena. V mnoha částech Španělska nosí dárky Tió de Nadal neboli vánoční poleno – kus dřeva, který často zdobí obličej a nožky.
 1. Košťata a mopy
  V Norsku Vánoce znamenají schování mopů a košťat – ne proto, že by se lidem nechtělo uklízet, ale proto, že Norové jsou trochu pověrčiví a chtějí zabránit zlým duchům, kteří se té noci vrátí na Zemi, aby ukradli košťata a jezdili po nich na vánočním nebi.
 2. Vánoční pavouci
  Věřte tomu nebo ne, existuje něco jako vánoční pavouk. Na Ukrajině zdobí vánoční stromky pavučiny, o kterých se říká, že přinášejí štěstí. Příběh, který se k této tradici pojí, vypráví o chudé ženě, která si nemohla dovolit ozdoby, kterými by si ozdobila stromeček. Druhý den ráno se probudila a její strom byl pokrytý pavučinami, které ve slunečním světle vypadaly jako třpytící se ozdoby.
 3. Kačer Donald
  Důležitou švédskou tradicí je vánoční „speciál kačera Donalda“. Tento hodinový televizní pořad se vysílá na Štědrý den v 15:00 a všechny slavnosti jsou naplánovány kolem něj, aby ho mohly rodiny sledovat společně.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.