7 luxusních receptů na saláty z rajčat. Který se stane vašim favoritem?

Myslíte si, že vás salát nemůže ničím překvapit?

Mýlíte se!

Vyzkoušejte naše recepty na rajčatový salát v 7 různých variantách, které si zamilují i ty největší masožravci.

Jaká rajčata jsou do salátů nejlepší?

Rajčat existujte spoustu různých druhů a každý se hodí pro něco jiného. My se podíváme na rajčata, která jsou vhodná do salátů.

  • Cherry rajčata – jsou malá a kulatá, podobně jako třešeň, odtud také jejich název. Ideálně je volíme do salátů, ať už červené, žluté, oranžové či fialové. Jejich chuť je pikantní a sladká a kromě jejich použití do salátu je můžete také grilovat či vařit.
  • Hroznová rajčata – často jsou zaměňována s cherry rajčaty, protože jsou stejně malá, ale mají oválnější tvar, prostě jako hrozny. Mají silnější slupku, což znamená, že když je uvaříte, budou držet svou strukturu. Zároveň jsou také skvělým doplňkem každého salátu.
  • Řimská rajčata – jsou silná a chutná a mají opravdu svěží chuť. Nejčastěji se používají do rajské omáčky, ale běžně se přidávají i do salátů či sendvičů.
  • Heirloom rajčata – existují v různých velikostech a barvách. Jedná se o jedny z nejlepších rajčat, která díky své bohaté chuti přidávají do klasického jídla něco navíc. Jsou skvělá nejen v salátech, ale také pečená.

Pochlubte se nám do komentářů, jak se vám povedlo saláty připravit. Budeme se těšit!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.