Dokonalé recepty na koláč s jogurtem! Jendou ochutnáte a už nikdy nebudete mlsat jinak

Recepty na jogurtový koláč vás naprosto uchvátí.

Jejich náplň je jemná, sladká a bezkonkurenčně krémová.

Jaký typ jogurtu je nejlepší pro zařazení do vašeho jídelníčku? To se dozvíte na konci článku.

Jaký je nejzdravější jogurt?

Řecký jogurt je bohatým zdrojem bílkovin a většinou má nižší obsah cukru než jiné běžné jogurty. Pokud se podíváme na složení, tak bývá taktéž bohatým zdrojem vápníku, probiotik a vitamínu B12.

Bílý jogurt můžeme najít pod názvy jako přírodní nebo neochucený jogurt. Tento typ jogurtu bývá často považován za zdravou volbu, protože neobsahuje žádné přidané cukry, barviva ani ochucovadla. Takzvaně zdravé cukry můžete do jogurtu přidat sami skrze čerstvé ovoce nebo med.

Jestli vás trápí intolerance na laktózu, potom jogurt bez laktózy pro vás bude vhodná volba. Obsahuje všechny benefity, které nabízí i běžný jogurt, ale s nižším obsahem laktózy.

Probiotický jogurt obsahuje živé kultury bakterií, které jsou dobrým začátkem, pokud potřebujete podpořit nebo zlepšit trávení a zdraví střev. Probiotika mohou být užitečná i pro posílení imunitního systému.

Pokud jde o výběr jogurtů, mějte na paměti, že byste měli vždy hledat, ty které mají minimální množství přidaných cukrů a umělých přísad. Vybírejte i jogurty s co nejnižším obsahem nasycených tuků, pokud se snažíte regulovat jejich příjem.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.