Sladká tečka v podobě moučníku z kávy. Inspirace pro každého

Dokážete si představit den bez kávy?

Pokud ne, jistě vás potěší sladce a pronikavě vonící kávové moučníky, kde je káva jednou z hlavních ingrediencí

Podívejte se na ty nejlepší recepty na kávové moučníky, se kterými zabodujete.

Pro kávové milovníky máme také připraveny top 3 recepty na ledovou kávu.

K těmto kávovým dezertům už chybí jen šálek dobré kávy. Kolik šálků denně je ale pro člověka ještě přínosné a kolik šálků je naopak špatné pro jeho zdraví?

Známo je, že díky obsahu kofeinu si člověk po požití kávy užívá zlepšeného soustředění, nárůstu energie a rychlejších reakcí. Kofein povzbuzuje také po fyzické stránce a to při spalování tuků, díky čemu poskytuje tělu rychlé palivo a v krvi vzrůstá hladina adrenalinu. Ten organismus nastartuje k lepšímu a efektivnějšímu fyzickému výkonu.

Podle studií bylo zjištěno, že lidé, kteří pravidelně konzumují průměrně tři šálky kávy denně, trpí méně kardiovaskulárními onemocněními a je u nich nižší riziko mrtvice a diabetu 2. typu.

Ovšem je zde riziko, pokud to lidé s pitím kávy přehánějí, mohou se dostavit i negativní účinky. Příliš vysoký příjem kofeinu působí na lidské tělo tak, že způsobuje nespavost, úzkosti, zvýšený krevní tlak a také zažívací problémy.

I u kávy tedy platí, všeho moc škodí. Je tedy potřebné si množství vypité kávy hlídat, jelikož při předávkování kofeinem může dojít i k selhání ledvin.

Pokud si tedy upečete některý z našich moučníků a dezertů, jedna káva bohatě stačí.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.