Jednoduché recepty na Oreo dort aneb čokoládové sušenky s bílým krémem v ultimátním dezertu

Tyto sušenky jsou oblíbené po celém světe!

Přidejte se k nám a připravte si dokonalé recepty na sladký dort s kakaovými sušenkami Oreo.

Zkuste je všechny!

Historie sušenek Oreo

Oreo sušenky se staly ikonou 20. století. Od receptů na dezerty, které se šíří internetem až po festivaly s touto sušenkou, je jasné, že svět má pro tuto slavnou svačinu slabost a to od doby, kdy byla vynalezena.

V roce 1898 se několik pekařských společností sloučilo a vytvořilo společnost National Biscuit Company, nazývanou také Nabisco. To byl začátek společnosti, která vytvořila sušenky Oreo.

V roce 1912 mělo Nabisco nápad na nové sušenky, dvě čokoládové placky s bílým krémem vloženým mezi ně.

Společnost Nabisco brzy po jejich vytvoření dne 14. března 1912 zažádá o ochrannou známku.

Když byla sušenka poprvé představena v roce 1912, objevila se jako Oreo Biscuit, který se v roce 1921 změnil na Oreo Sandwich. V roce 1937 došlo k další změně názvu na Oreo Creme Sandwich, než se společnost ustálila v názvu, o kterém bylo rozhodnuto v roce 1974: Oreo Chocolate Sandwich Cookie. Přes horskou dráhu oficiálních změn názvu většina lidí vždy označovala sušenku jednoduše jako „Oreo“.

V roce 2019 se odhadovalo, že od roku 1912 se prodalo 450 miliard sušenek Oreo, čímž se pevně umístily na vrcholu v prodejnosti.

Původní receptura a charakteristický vzhled Oreo se příliš nezměnily, ale Nabisco už roky přichází s novými vzhledy a příchutěmi.

Pokud jde o recepturu Oreo, lahodná náplň, která přispěla k úspěchu sušenky, se změnila minimálně. Vytvořil ho Nabiscoův „hlavní vědec“ Sam Porcello, který je často označován jako „pan Oreo“. Jeho recept na klasický krém se od roku 1912 změnil jen mírně. Nabisco i svět se shodují, že receptura a design Oreo nejsou okoukané, takže je není potřeba něco opravovat. Oreo jsou velmi oblíbené tak, jak jsou, a jistě ještě mnoho let budou.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.