Recepty na špenátové těstoviny v těch nejlepších variantách. Inspirujte se!

Hledáte jídlo, které budete mít na stole do půl hodinky a přitom zasytí celou rodinu?

Recepty na těstoviny se špenátem jsou tou pravou volbou!

Můžete do nich použít jakýkoliv sýr nebo to, co máte zrovna doma.

Pojďme na to!

Zdraví ukryté ve špenátu

Kromě toho, že špenát skvěle chutná, je také zdrojem mnoha vitaminů a minerálů. Obsahuje také antioxidanty, které jsou spojené s protizánětlivými účinky jako jsou kaempferol a flavnoid. Právě flavnoid snižuje riziko několika nádorových onemocnění.

Další látkou je kvercetin, která prospívá srdci a pomáhá při chorobách s ním spojenými. Dále pomáhá proti cukrovce, virových a bakteriálních infekcích ale i při alergických reakcích. Bohatý je také na lutein, ten pomáhá srdce chránit před infarktem odstraňováním nánosů cholesterolu ze stěn cév.

Některé studie poukazují na skutečnost, že látky ve špenátu snižují oxidační stres a napomáhají tělu tlumit zánětlivé reakce. Také se díky němu v těle uvolňují hormony sytosti, tudíž se po jeho konzumaci budete cítit plní a spokojení.

Díky již zmíněným protizánětlivým účinkům je špenát důležitý pro správnou funkci mozku. Kromě podpory mozkové činnosti, také působí v ochraně očí díky obsahu luteinu. Je vhodný zejména pro lidi, kteří mají riziko věkem podmíněné makulární degenerace, kvůli kterému dochází ke ztrátě zraku u lidí ve věku 50 let a více.

Špenát je tedy blahodárnou součástí našich jídelníčků. Dejte na naši radu a připravte si z něj třeba výborné a svěží smoothie!


Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.