Jednoduché recepty na tzatziki aneb vynikající řecká omáčka s koprem k vašim pokrmům

Jednoduché, rychlé a chutné! Přesně takové jsou tyto recepty na tzatziki!

V tomto článku se nejen dozvíte jak si tuto originální řeckou omáčku z jogurtu a kopru připravit, ale také se dozvíte k čemu se hodí!

Vychutnejte si jí samostatně s pita chlebem nebo v kombinaci se šťavnatým jehněčím hamburgrem v řeckém stylu, který si díky našemu receptu můžete ihned připravit.

Jak si vychutnáte tento krémový dip vy?

Od jedné z nejstarších civilizací na Zemi pochází ty nejjednodušší kulinářské receptury, které využívají to nejlepší, co je právě sezona nabízí a za pomoci lahodných kombinací koření, vždy dosáhnou úžasných pokrmů!

Řecká kulinářská tradice sahá stovky let zpět a postupem času se vyvíjela, díky různým vlivům, které na ní působily a ovlivňovaly ji.

Mnoho známých řeckých jídel je ve skutečnosti také součástí tradičních jídel, se kterými přišla Osmanské říše. To dokazují pokrmy, jako jsou klasická řecká jídla: moussaka, börek a tzatziki. Tyto pokrmy mají arabské, perské a turecké kořeny.

Řecké pokrmy jsou jednoduché, barvité a neuvěřitelně výživné. Hovoříme o jídlech z jehněčího masa, o čerstvých mořských plodech, zelenině, fazolích, luštěninách a samozřejmě kvalitním olivovém oleji.

Stejně jako ostatní středomořské kuchyně má i řecká kuchyně přispívá zdravému silnému srdci, díky používání velkého množství olivového oleje, ryb, libového masa, zeleniny, bylinek a obilí.

Když Řekové ochutnají něco lahodného, ​​mají krásnou frázi „Yia Sta Heria Stas“, která se překládá jako „Líbám vaše ruce“, oslavující dovednost kuchaře.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.