Nejlepší recepty na polévky s kmínem 7x jinak! Zahřejte se v sychravém počasí

Provoňte svůj domov s těmito recepty na kmínové polévky.

Vychutnejte si příjemnou chuť smetanově krémových pokrmů, které vás nejen zahřejí, ale zvednou vám v těchto pochmurných zimních dnech náladu.

Nečekejte a připravte si jednoduchý vývar se zeleninou nebo vyzkoušejte dlouze marinované jehněčí maso s domácími taženými nudlemi či kapáním, vše ovoněné tímto skvělým kořením!

Jestli se vám zdá příprava nudlí v tomto receptu na kmínovou polévku příliš složitá, nudle lze nahradit tradičním polévkovým kapáním.

Na kmínovou polévku s kapáním si připravte vývar podle našeho receptu a na kapání budete potřebovat:

Žloutek
4 lžíce vody
3 lžíce polohrubé mouky


Žloutek, polohrubou mouku, vodu a sůl vložíme do misky a pomocí vidličky nebo metličky důkladně prošleháme. Vzniklé kapání nalijeme do horké kmínové polévky a promícháme.

Benefity kmínu pro naše zdraví

1. Hubnutí

Kmín může být prospěšný pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

Studie z roku 2015 zahrnující dospělé s nadváhou porovnávala účinky kmínu na hubnutí s účinky léků na hubnutí a placeba.

Po 8 týdnech vědci zjistili, že jak skupina konzumující kmín, tak skupina užívající léky na hubnutí ztratila značné množství hmotnosti. Lidé ve skupině kmínu také zaznamenali pokles hladiny inzulínu.

Další studie z roku 2014 zjistila, že u žen s nadváhou a obezitou, které konzumovaly 3 g kmínového prášku v jogurtu každý den po dobu 3 měsíců, došlo k výraznému snížení tělesné hmotnosti, velikosti pasu a tělesného tuku.

2. Cholesterol

Výše zmíněná studie, také zjistila, že konzumace 3 g prášku kmínu denně měla za následek nižší hladiny celkového cholesterolu.

3. Cukrovka

Studie z roku 2017 u dospělých s diabetem 2. typu sledovala účinky esenciálního kmínového oleje na hladinu cukru v krvi.

Po 8 týdnech měla skupina konzumující kmínový olej významně sníženou hladinu krevního cukru, inzulínu a hemoglobinu A1c.

4. Syndrom dráždivého tračníku

Malá studie z roku 2013 zkoumala účinky konzumace kapek esenciálního oleje z kmínu na příznaky syndromu dráždivého tračníku.

Po 4 týdnech účastníci studie zaznamenali zlepšení mnoha příznaků, jako je bolest žaludku a nadýmání.

5. Stres

Kmín může hrát roli v pomoci tělu zvládat stres. Studie na potkanech zkoumala účinky extraktu kmínu na příznaky stresu.

Když zvířata dostala extrakt z kmínu před stresovou aktivitou, měla jejich těla výrazně nižší stresovou reakci, než když extrakt nedostávala.

6. Ztráta paměti

Stejná studie na potkanech se také zabývala vlivem extraktu kmínu na paměť. Studie zjistila, že zvířata, která dostávala extrakt z kmínu, si více pamatovala a rychleji reagovala.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.