Lahodné recepty na salát s pařížským salámem 5krát jinak. Inspirujte se!

Mnoho z nás na něj má řadu vzpomínek z dětství a mládí.

Byl skvělou svačinou, ať už na chlebíčku nebo jen tak do kelímku.

Pojďme si společně zavzpomínat a připravit rozmanité recepty na pařížský salát.

Dá se připravit v mnoha variantách, ale základ je vždy stejný.

Měkký salám, okurky, cibule, hrášek a majonéza. Kterou variantu vyzkoušíte jako první?

Pařížský salát má mnoho rozmanitých variant

Receptů na pařížský salát existuje obrovské množství, často se liší podle země původu. U nás a v německy mluvících zemích jsou základními ingrediencemi pařížský salám, který dal ostatně salátu své jméno, cibule, sterilované okurky, hrášek a majonéza, v mnoha případech ozvláštněná hořčicí, worcestrovou omáčkou či lákem z okurek.

V případě, že dáváte přednost lehčím a zdravějším pokrmům, lze majonézu nahradit či smíchat s jogurtem nebo zakysanou smetanou. Z koření se nejčastěji používá klasika v podobě soli a pepře, ale přidat lze i špetka sladké papriky, nebo pokud máte rádi výraznější chutě, i pikantního koření. V neposlední řadě lze do pařížského salátu samozřejmě přidat i rozmanité čerstvé bylinky, především petrželku či kopr.

Čím nahradit pařížský salám?

I když název salátu odkazuje na jméno francouzské metropole, jde o ryze českou nebo spíše československou pochoutku, která byla oblíbená především v 70. a 80. letech 20. století. Sehnat hlavní ingredienci, tedy pařížský salám, není dnes často jednoduché, stejně dobře vám ale poslouží i další měkké salámy, především junior, případně i gothajský salám. Aby měl salát takovou chuť, jakou si pamatujeme z dětství či mládí, je nutné ho nechat odležet v ledničce, aby do sebe jednotlivé ingredience lépe pronikly.

Jak pařížský salát konzumovat?

Klasická je především prostá konzumace salátu s čerstvým pečivem, především bílým, nebo jeho použití na chlebíčky. Kromě toho ho lze ale servírovat též jako součást předkrmu či s ním naplnit vejce uvařená natvrdo.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.