Výborné recepty na domácí sekanou na Velikonoce. Připravte si s námi celou sváteční tabuli

Velikonoční svátky jsou stejně jako Vánoce spojené s přípravou slavnostních pokrmů, pečením sladkostí a vychutnáváním si dobrého pití a jídla.

Velikonoční sekaná z mletého masa patří mezi oblíbené pokrmy a my vám ukážeme hned několik variant této lahodné a přitom jednoduché pochoutky.

Inspirujte se těmi nejlepšími recepty na velikonoční sekanou.

Velikonoční tradice ve světě

Pouštění draků
Oslava Velikonoc na krásném britském ostrově Bermudy, lidé přicházejí na pláž Horseshoe Bay, aby předvedli a pouštěli své dom vyrobené draky, často s výraznými, pestrobarevnými, geometrickými vzory. Soutěžit lze v mnoha kategoriích, včetně Nejlepší tradiční bermudský drak, Nejinovativnější design a další.

Vyrábění barevných koberců
Antigua na jihu Guatemaly pokrývá své ulice barevnými koberci po celý velikonoční týden v rámci přípravy na průvod na Velký pátek. Dlouhé koberce jsou vyrobeny z květin, barevných pilin, ovoce, zeleniny a písku.

Ohňostroj
V italské Florencii místní slaví 350 let starou velikonoční tradici známou jako Scoppio del Carro neboli „výbuch vozíku“. Lidé v barevných kostýmech z 15. století vedou ulicemi města zdobený vozík plný pyrotechniky, než se zastaví před katedrálou Duomo. Arcibiskup z Florencie pak během velikonoční mše zapálí zápalnici, která vede k vozíku a zažehne ohňostroj, což má zajistit dobrou úrodu.

Kroje
Malé děti ve Finsku – zejména dívky – se tradičně převlékají za velikonoční čarodějnice a nosí barevné oblečení s namalovanými pihami na tvářích. Na Květnou neděli ve východním Finsku a Bílou sobotu v západním Finsku chodí malé čarodějnice od dveří ke dveřím se svazky vrbových proutků zdobených barevnými peříčky a krepovým papírem. Pro zahnání zlých duchů se přednáší rýmované požehnání a děti na oplátku často dostávají čokoládové vajíčko.

Házení vody
Ráno na Bílou sobotu se na řeckém ostrově Korfu koná tradiční „házení hrnců“. Lidé vyhazují z oken hrnce, pánve a další hliněné nádobí často naplněné vodou a rozbíjejí je na ulici. Někteří říkají, že tento zvyk pochází od Benátčanů, kteří na Nový rok vyhazovali všechny své staré věci. Jiní věří, že házení hrnců vítá jaro, což symbolizuje nové plodiny, které se budou sbírat v nových hrncích.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.