4 skvělé recepty na pomazánky s hráškem! Pochutnejte si na žluté i zelené variantě

Hledáte odlehčenější verzi pomazánek?

Recepty na hráškovou pomazánku jsou velice chutnou a zdravou alternativou.

Můžete si vybrat pomazánky se žlutým i zeleným hrachem.

Všechny doplněné skvělým pečivem, ochutnejte!

Zdravotní výhody hrachu

Hrášek má obecně vysokou koncentraci vitamínů, minerálů, antioxidantů a fytonutrientů, které zahrnují výhody pro udržení zdravých očí až po ochranu před určitými druhy rakoviny.

Zdraví očí

Hrách obsahuje karotenoidy lutein a zeaxantin. Tyto živiny pomáhají chránit vaše oči před chronickými onemocněními, protože působí jako filtry škodlivého modrého světla, které přispívá k šedému zákalu.

Zdravé trávení

Hrách je bohatý na kumestrol, živinu, která hraje roli při ochraně před rakovinou žaludku. Studie z roku 2009 provedená v Mexico city ukázala, že denní příjem hrachu a dalších luštěnin snížil riziko rakoviny žaludku o 50 %. Hrách má také vysoký obsah vlákniny, která pomáhá pohybovat potravou ve střevech pro snazší trávení.

Imunita

Hrách je nabitý antioxidanty, které pomáhají budovat váš imunitní systém. V hrachu najdeme vitamín C, vitamín E, zinek, katechin, vitamín A, vitamín B atd.

Zdraví srdce

Zánět a stres způsobený volnými radikály mohou přispívat k tvorbě plaků na stěnách cév. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsažené v hrachu pomáhají snižovat oxidaci a záněty a zabraňují tvorbě plaků.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.